Bilgisayar Mühendisliği için Laptop Seçimi

keroş

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Hemen hemen sadece CS:GO ve LOL oynayacağım lakin üniversite hayatım için yazılım amaçlı laptop alacağım. Ekran kartı ve geniş ekran deneyiminin farkı için bana yardımcı olur musunuz?

Aynı fiyata:

1. GTX1660 Ti + 15.6" ekran
2. GTX1650 + 17.3" ekran

Hangisini önermeyi tercih ederdiniz ve yazılım için geniş ekran avantajı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
17.3" resmen işkence. Çanta bulmak zor, masaya düzgünce yerleştirmek zor. 15.6' kullanıyorum. Bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak, gayet yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
17.3" notebook kullanmak çok güzel birşey, ekran kocaman filan. Ama lakin taşınmıyor, yolculuklarda tam bir zulum. Eskiden 17.3" kullanıyordum 15.6"'e geçtim, memnunum. Hani okula getirip götüreceğin için 15.6" almak daha mantıklı olacaktır.

Bütçene göre modellere bakman iyi olur. Ram önemli, sanal makinalar filan çalıştırman gerekebilir; bunu aklında tut.

1660Ti laptop varsa ikisi kıyaslanamaz bile. 1660Ti alın taşıması zor kullanması keyifli olsun.

Merhaba arkadaşlar. Hemen hemen sadece CS:GO ve LOL oynayacağım lakin üniversite hayatım için yazılım amaçlı laptop alacağım. Ekran kartı ve geniş ekran deneyiminin farkı için bana yardımcı olur musunuz?

Aynı fiyata:

1. GTX1660 Ti + 15.6' ekran
2. GTX1650 + 17.3' ekran

Hangisini önermeyi tercih ederdiniz ve yazılım için geniş ekran avantajı var mıdır?
tabiki 15.6 1660ti yanından geçemez 1650 geniş ekran avantajı fazla yok, ama ekran kartı bazından 1. seçenek daha iyidir.

tabiki 15.6 1660ti yanından geçemez 1650 geniş ekran avantajı fazla yok, ama ekran kartı bazından 1. seçenek daha iyidir.
1050ti ile falan karıştırdınız galiba? Bir tarafta 1650 bir tarafta 1660ti modeli var. Ekran büyük diye almamazlık çok çok saçma bence?
Dipnot:Arada yüzde 70'e varan performans farkı var.

Hocam çok özür dilerim ben yazıları ters okumuşum ekranı büyük olanı 1650 olan sandım. :)
1660Ti+15.6 kesinlikle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı