Bilgisayar Mühendisliği için Laptop Seçimi

Bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi arkadaşım ilk başta windows sistemler ile başlamıştı projelerini yapmaya. Fakat bir süre sonra MacBook aldı ve şu an yazılım geliştirme açısından işini windows a göre çok daha rahat yaptığını söylemişti. Benim de gözlemlerime göre daha rahat ve stabil bir çalışma alanı için Macbook alabilirsin. Ama oyunları da çok seviyorum diyorsan 1650 işini görecektir. Önemli olan ekranın büyük olması. Büyük ekran çoklu pencerelerde kod yazarken çok rahat ettirecektir. :)

Bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi arkadaşım ilk başta windows sistemler ile başlamıştı projelerini yapmaya. Fakat bir süre sonra MacBook aldı ve şu an yazılım geliştirme açısından işini windows a göre çok daha rahat yaptığını söylemişti. Benim de gözlemlerime göre daha rahat ve stabil bir çalışma alanı için Macbook alabilirsin. Ama oyunları da çok seviyorum diyorsan 1650 işini görecektir. Önemli olan ekranın büyük olması. Büyük ekran çoklu pencerelerde kod yazarken çok rahat ettirecektir. :)
Acayip derecede fark ettirmiyor. 1920X1080 tam çözünürlükte kullanıyorum. Ekran kod yazarken fazla bile geliyor bana 15.6". Mesajlarımı hiç okumuyorsunuz onu geçtim bir açıp benchmark skorlarını kıyaslamak da mı aklınıza gelmiyor ya hu? Yazılım sektöründe Mac demişsiniz bildiğim kadarıyla sadece Apple tarafında kodlama avantajı var. (Mac-IOS) Grafik tasarımda da önde evet. Ama oyun konusunda 0.

1660Ti bir laptop 2 tane 1650 laptop gücünde çalışır. Yazılım işlerinde SSD'li bir model tercih edilirse Windows sistemler de gayet yeterli olur. Kardeşim sana son kez söylüyorum elde imkanın varsa bütçeni zorlamayacaksan 1660Ti al pişman olma.
Buraya Benchmark skorlarını da ekliyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı