Bilgisayar mühendisliği için Mac mi Windows mu?

EmreOzcan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayar mühendisliği okuyorum ve Android uygulama geliştirici olmayı düşünüyorum.

Bu iki bilgisayar arasında kaldım. Bilgisayar oyunu oynamayı sevmiyorum. Stabil olmasını ve uzun süreli kullanmak istiyorum. Bu ikisinden hangisini tercih edersiniz. Mac'de bir sorun yaşar mıyım? Veya sizin önerebileceğiniz modeller var mı? Teşekkür ederim.

Peki bu bilgisayarın işlemcisi i5 1.4 ghz herhangi bir performans sorunu yaşar mıyım

Macbook Pro'nun sorun yaşatacağını düşünmüyorum ben Air bile kullandım canavar gibiydi.
Fakat olası program destek sorunlarını hesap etmen gerekiyor. Android Studio, Sql database versiyonları (Mssql, Oracle vb), ASP.Net Core vs okullarda farklı diller göreceksin ve bu programların MacOS desteği nedir bakman gerekiyor yada sanal Pc ile Windows kuracağım dersen olası sorunları araştır alınca üzülme.

Ben Frontend geliştiriciyim, hiçbir program uyumsuzluğu yaşamadan Macbook kullanabilirim. Hatta kullandığımız programlar direkt Macbook özelinde çıkıyor Windows uyumları yok. Fakat öğrencilikte çok fazla farklı program kullanacaksın.

Fakat ben yerinde olsam yine de Macbook alırdım, olası uyumsuz program olursa okuldaki bilgisayarlarla idare edersin zaten herkes laptopla okula gelmiyor. Okulda günü kurtar sonra Macbook ile günün tadını çıkart.

Ayrıca ek olarak, Macbookta karar kılarsan dokunmatik olmayan klavye modellerine de göz atabilirsin. İşlemci nesili 1 tık daha eski olmasına rağmen hızları daha fazladır muhtemelen. Klavyedeki dokunmatikliğin sana şu an katacağı bir artısı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı