Bilgisayar mühendisliği için tavsiyeler

Blax4

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar, bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. Ama nasıl olacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Bilgisayarlara çok hevesliyim ve önüme bir hedef koydum.
Ama C+ dilleri falan diyorlar. Bilgisayar mühendisi olmam için nereden başlamam gerekiyor ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an hangi akademik düzeydesin? Sayısala ağırlık vermen gerek. Matematik zekası önemli.

En önemli soru da neden bilgisayar mühendisi olmak istiyorsun?

Sayısal derslere önem verin, özellikle matematiğe çok ihtiyacınız olacak. İngilizcenizi de geliştirmeye başlayın, sağlam bir üniversite tutturun. Sonrasında üniversitede kendinizi iyice geliştirin. Bu yolu izleyebilirsiniz diye düşünüyorum. @Berkay Davas hocam şu anda üniversitede kendisi daha iyi direktifler verecektir diye düşünüyorum.

@Blax4 ben bilgisayar mühendisliğinden mezun oldum. Kodları görünce heveslenmenin dışında lise döneminde bu işi amatör düzeyde yapıyordum ama iyi işler çıkarttığım için network yapma imkanım oldu.

Aslında önemli olan kodları görünce heveslenmekten ziyade kendini uygun hissediyor musun? Günce 48 saat (abartmıyorum.) PC başında oturup sıkılmaman gereken durumlar olacak, uykusuz kalacaksın ama yine de günün sonunda bir hatayı çözdüğünde helal olsun bana be diyebilmen gerekecek.

Sırf duyduğun paralar için bu işe gireceksen vazgeç derim. Lise 2'de boş vaktin varken biraz araştır bu işleri. Forumda başkasının sana anlatması ile olmaz bu iş. Lise sonlara doğru da derslerine ağırlık ver. Tecrübe ve iyi bir üniversite çok iyi bir ikili. Eğer hiçbir şey bilmeden iyi bir üniversiteye girersen de güzel şeyler yapman zor olur. Yani derslerini de boşlama.

@Blax4 ben bilgisayar mühendisliğinden mezun oldum. Kodları görünce heveslenmenin dışında lise döneminde bu işi amatör düzeyde yapıyordum ama iyi işler çıkarttığım için network yapma imkanım oldu.

Aslında önemli olan kodları görünce heveslenmekten ziyade kendini uygun hissediyor musun? Günce 48 saat (abartmıyorum.) PC başında oturup sıkılmaman gereken durumlar olacak, uykusuz kalacaksın ama yine de günün sonunda bir hatayı çözdüğünde helal olsun bana be diyebilmen gerekecek.

Sırf duyduğun paralar için bu işe gireceksen vazgeç derim. Lise 2'de boş vaktin varken biraz araştır bu işleri. Forumda başkasının sana anlatması ile olmaz bu iş. Lise sonlara doğru da derslerine ağırlık ver. Tecrübe ve iyi bir üniversite çok iyi bir ikili. Eğer hiçbir şey bilmeden iyi bir üniversiteye girersen de güzel şeyler yapman zor olur. Yani derslerini de boşlama.

1. cevabım evet uygunum.
2. cevabım ise: Bu mesleğe girme amacım aslında bir nevi heves ve bir nevi para tabii ki parasız yaşam olmaz ama ne gibi bir para kaç miktar olduğunu bilmiyorum açıkçası işin o kısmına hiç bakmamıştım.
3. önerileriniz için teşekkür ederim aydınlattınız.

Geri
Yukarı