Bilgisayar mühendisliği kazanan biri yazılıma nasıl başlar?

Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği kazandım. 0'dan programlamaya başlamak istiyorum. İlk başta hangi dili öğrensem karar veremedim. C# ya da Python arasında kaldım. Okulun ilk senesinde Python var. Bu yüzden C# öğrenip çalışsam proje yapsam hazırlık senem boyunca bir dahaki seneye başlamasına yakın Python'a da girişsem nasıl olur? Yoksa başka bir öneriniz var mıdır, direkt Python giriş tarzı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar mühendisliği kazandım. 0'dan programlamaya başlamak istiyorum. İlk başta hangi dili öğrensem karar veremedim. C# ya da Python arasında kaldım. Okulun ilk senesinde Python var. Bu yüzden C# öğrenip çalışsam proje yapsam hazırlık senem boyunca bir dahaki seneye başlamasına yakın Python'a da girişsem nasıl olur? Yoksa başka bir öneriniz var mıdır, direkt Python giriş tarzı.

Dillerin hepsi birbiriyle neredeyse aynı sadece yazım kuralları var.
Bu sana kalmış bir seçim Python diğer dillere göre daha basit İngilizceye dayalı bir dil fakat C# biraz daha yeni başlayan bir programcıya göre ağır gelebilir bununla beraber yukarıdaki arkadaşın dediği gibi C# öğrenirsen Python öğrenmen gerçekten kolay olur. Çünkü başka bir dilden Pythona geçtiğinde öğrenmen değil unutman gereken şeyler oluyor. 😀

Oncesinde programlama biliyor olman ogrenme surecine katki saglayacak olsa da bunu hangi dille yaptiginin bir onemi yok.

Madem Python kullaniyorlarmis, sen de Python ile basla en azindan syntax'a yabanci olmazsin.

Ama zaten python syntaxina yabanci olmak icin daha once klavye kullanmamis olmak gerek.

Nasıl olur derken amaç para kazanmak mı?
yok sadece kendime bir şeyler katmak

Dillerin hepsi birbiriyle neredeyse aynı sadece yazım kuralları var.
Bu sana kalmış bir seçim Python diğer dillere göre daha basit ingilizceye dayalı bir dil fakat C# biraz daha yeni başlayan bir programcıya göre ağır gelebilir bununla beraber yukarıdaki arkadaşın dediği gibi C# öğrenirsen Python öğrenmen gerçekten kolay olur. Çünkü başka bir dilden pythona geçtiğinde öğrenmen değil unutman gereken şeyler oluyor. 😀

Yani C# mı başlayayim?

Siz olsanız ne yapardınız?

Ben yıllar önce 0'dan akademide eğitim aldım ve C# ile başladım Python derslerine ilk yıllarda sağlık problemlerim olduğu için giremedim başlarda zorlansamda sonradan kavrayıp Python'u 1 ayda aşağı yukarı öğrendim uzmanlaşmamda pek uzun sürmedi açıkçası o yüzden C#.

Siz olsanız ne yapardınız?

Tabiikide bundan önce bilgisayar nedir? Programlama nedir? Programlar nasıl çalışır? Gibi soruları yanıtlamak asıl önemli olan. Bunların hepsine uzun uzun ve anlayarak cevap verecek konumdaysanız isterseniz bash ile başlayın gene rahat öğrenirsiniz başlarda önemli olan bilgisayarı tam olarak anlamak.

Ben yıllar önce 0'dan akademide eğitim aldım ve C# ile başladım Python derslerine ilk yıllarda sağlık problemlerim olduğu için giremedim başlarda zorlansamda sonradan kavrayıp Python'u 1 ayda aşağı yukarı öğrendim uzmanlaşmamda pek uzun sürmedi açıkçası o yüzden C#.

Tabiikide bundan önce bilgisayar nedir? Programlama nedir? Programlar nasıl çalışır? Gibi soruları yanıtlamak asıl önemli olan. Bunların hepsine uzun uzun ve anlayarak cevap verecek konumdaysanız isterseniz bash ile başlayın gene rahat öğrenirsiniz başlarda önemli olan bilgisayarı tam olarak anlamak.

Anladım çok sağ olun.

Javascripte ne dersiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı