Bilgisayar mühendisliği mi yazılım mühendisliği mi?

THE_YORULMAZZZ

Hectopat
Bu sene YKS senem MTOK olarak bilgisayar ya da yazılım mühendisliği seçeceğim. Lise bölümüm veri tabanı programcılığı.
Ancak 2 bölüm arasında kararsız kaldım. Olduğum şehirde yalnızca bilgisayar mühendisliği var. MTOK olarak yazılım mühendisliği MTOK farklı illerde ancak hem okuyup hem çalışacağım için kendi şehrimde kalmak istiyorum. Sizce ne tercih etmeliyim?
Yazılımı seviyorum aktif olarak yazılım firmasında çalışıyorum ve projeler yazıyorum ancak konum sebebiyle ikilemde kaldım. konuyu yeşertirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Algoritma ve donanım konusunda kötüyse yazılım mı seçsin? Bu meslekle alakalı tek bildiğin paranın çok olması başka bir şey bilmiyorsun sanırım.
Algoritma ve donanımı iyiyse neden bilgisayar mühendisliği ile devam etmesin? En mantıklı olan bu, diğer yorumunuz hakkında elimi yormaya tenezzül etmeyeceğim.

Algoritma ve donanımı iyiyse neden bilgisayar mühendisliği ile devam etmesin? En mantıklı olan bu, diğer yorumunuz hakkında elimi yormaya tenezzül etmeyeceğim.

Bilgisayar mühendisleri de zaten bilgisayar topluyor, bozuldu mu tamir falan ediyorlar. Puhahahah:)

Geri
Yukarı