Bilgisayar mühendisliği okumalı mıyım?

Yerdeniz1

Hectopat
Lise 3'üm ne iş yapacağımı düşünüyordum hedefim yok. Bir iki sene önce PC toplayacağım zaman bilgisayar ile ilgili forumları okumak vs sardığı aklıma geldi. Veya kasanın içinde bir problem çıkınca uğraşmaktan hafif zevk alıyordum. PC mühendisliğine ilgimin olup olmadığını tam olarak nasıl anlayabilirim?
Bir diğer sorum da genel olarak iş konusunda nelere ilgimin olduğunu nasıl keşfedebilirim?

Bilgisayar donanımı ile bilgisayar mühendisliğinin alakası yok diye bilirim. Bilgisayar mühendisi kod yazar, problemlere programlama dilleri ile çözüm arar vs. kısacası pek alakalı olduğunuz söylenemez ama diyorsanız ki ben kod yazarım ilgilenirim falan filan olabilir. Bir deneyin derim öncelikle açın youtube'yi python derslerine veya HTML derslerine bakın kendiniz karar verin. Ayrıca illa okunacak diye bir şey yok, farklı bölüm okuyup da bu işi yapan çok kişi var, okumayıp da yapan çok var.

Saatlerce PC başında oturabilir misin, problem çözme becerin nasıl, YouTube'dan C programlama yazıp izle ben böyle kod yazmayla uğrasabilir miyim diye düşün öyle karar ver.

Geri
Yukarı