Üniversiteyi aile yanında okumalı mıyım?

Maddi durumumuz pek iyi değil. İstanbul'da oturuyoruz. İzmir'de okumak istiyorum.

• İzmir'de part time işlerde çalışıp burs kovalarsam rahat yaşar mıyım?
  • İstanbul'da 2 saat uzaklıkta olan üniversiteyi mi tercih etmeliyim? (aile evi)

Sigara ve alkol kullanmıyorum. Ailem bayağı tutucudur. 4 kardeşiz. Aile evinde okuma lise 5 gibi olur diyorlar. Başka bir kısım ise aile evinde oku maddi sıkıntı çekmezsin diyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Ailen para desteği yapmadan İzmir'de part time çalışarak rahat yaşaman zor gibi biraz. 4 kardeşsen bence başka şehre git sen de bunalmışsındır belki evdeki kalabalıktan.

Ailen para desteği yapmadan İzmir'de part time çalışarak rahat yaşaman zor gibi biraz. 4 kardeşsen bence başka şehre git sen de bunalmışsındır belki evdeki kalabalıktan.

Her gün farklı bir bağırışma farklı bir olay. Gerçekten bunaldım.

Ailem para desteği az da olsa yapar. Akrabalardan da 300-400 TL gibi bir para gelir aylık. Ne yapacağımı bilmiyorum. Tercihlerin bitmesine 2 gün kaldı zaten.

Şehir dışında yıllık en az 15k para harcayacağınızı hesap ederek gitmenizi tavsiye ederim. En az diye de belirtiyorum. Bu parayı part çalışarak çıkarmanız mümkün değil. Ailenizin ciddi manada arkanızda olması gerekiyor ki 4 kardeşli bir ailede bu biraz zor olacaktır.

Her gün farklı bir bağırışma farklı bir olay. Gerçekten bunaldım.

Ailem para desteği az da olsa yapar. Akrabalardan da 300-400 TL gibi bir para gelir aylık. Ne yapacağımı bilmiyorum. Tercihlerin bitmesine 2 gün kaldı zaten.

O zaman gidin bence. Ama okuyacağınız bölüm de önemli eğer ağır bir bölüm okuyacaksanız part time çalışmak zor olabilir.

Geri
Yukarı