Bilgisayar mühendisliği sayısal derslere nasıl çalışılmalı?

tet

Hectopat
Sayısal dersler konusunda kafamda soru işaretleri var. Hepsine bütün vaktimi delicesine harcamaya hazırım. Oturup ders çalışmaktan yana hiç problemim yok. Mat1 ve Fizik1 derslerim var şimdilik bunları halletmem gerekiyor fakat bende fizik bilgisi yok, matematikte ise TYT matematikteki konular kadar bilgim var. Bana ne yapmayı, nasıl çalışmayı, hangi YouTube kanallarını takip etmemi önerirsiniz bu dersleri verebilmem için? Çok temel düzeyden anlatımlara ihtiyacım var. Eğer burada DGS ile geçiş yapıp da benim yaşadığım tecrübeleri yaşamış birisi varsa özellikle onların tavsiyeleri çok işime yarayacaktır, teşekkür ederim şimdiden.

Dostum üniversite fizik 1'i basit rahat yaparsın güven bana. Fizik 2 ise daha zor o yüzden fizik 2'ye güzel çalışman lazım. Mat1 ve mat2 gelecek olursa mat1 fazla zor değil ama mat2 limit türev integral adamı bitiriyor cidden sağlam çalışmak lazım. Örnek vermek gerekirse örneğin YKS'de 10 tane türev kuralı varsa üniversite de 30 tane türev kuralı görüyorsun. Hocanı güzelce dinle notlarını al ve tekrar et. Matematik'de Boğaziçi'li diye bir hocanın kanalı var onu izle halledersin.

Dostum üniversite fizik 1'i basit rahat yaparsın güven bana. Fizik 2 ise daha zor o yüzden fizik 2'ye güzel çalışman lazım. Mat1 ve mat2 gelecek olursa mat1 fazla zor değil ama mat2 limit türev integral adamı bitiriyor cidden sağlam çalışmak lazım. Örnek vermek gerekirse örneğin YKS'de 10 tane türev kuralı varsa üniversite de 30 tane türev kuralı görüyorsun. Hocanı güzelce dinle notlarını al ve tekrar et. Matematik'de Boğaziçi'li diye bir hocanın kanalı var onu izle halledersin.
Yanlış bilmiyosam Fizik 2 dersi bizde yok ama hocam fizik 1 için de gerçekten şöyle söyleyeyim ben lisede falan da fizik görmedim sıfırım onu baz alarak söylüyosundur umarım... Matematik konusunda da bahsettiğin konuların sadece isimlerini biliyorum. Boğaziçili kanalını çok duymuştum. Bakalım inşallah halledebiliriz başka çare yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı