Bilgisayar Mühendisliğindeki inanılmaz yükseliş

bakabileceğim site var mı?
YÖK Atlas üzerinden bakabilirsin ama 2022 verileri daha güncellenmedi ancak yıl sonuna doğru güncellenir.

Ne yazık ki üniversitede okunması en saçma bölümlerden biri, yurt içindeki iş imkanları haricinde alaylı olup aynı seviyede bilgiye sahip birine göre hiçbir avantajı yok.
Pek katılmıyorum üniversitenin kazandırdığı Network bile yeter de artar.

Yazılım mühendisliği istiyorum 2 sene sonra gireceğim sınava. Sırf yazılım mühendisliği istemediği halde para için seçenler yüzünden açıkta kalıcam sanırım. Arkadaşlar lütfen istemediğiniz mesleği yapmayın.

Yazılım ve bilgisayarda fazlasıyla kontejan artışı var 4-5 sene sonrasını düşünmek lazım. Sonuçta yazılım üniversitesi okumadanda öğrenilebiliyor ve çok iyi yerlere gelinebiliyor mühendislik kontejanları azaltılmalı bence

Pek katılmıyorum üniversitenin kazandırdığı Network bile yeter de artar.

Üniversitenin kazandırdığı Network mü? Emin olun 4 yılda evden kendi kendine eğitim videoları izleyip, sıkı şekilde çalışan ve Linkedin'den ücretsiz işler alıp junior olarak çalışan birinin kazanacağı Network çok daha fazla olacaktır.

Kaldı ki sadece tek alandan ilerlemek isteyen yazılımcılar için de çok saçma; sadece PHP Dev olmak isteyen biri neden PERL, RUBY veya Python öğrensin sadece zaman kaybı olur o kişi için.

Üniversitenin kazandırdığı Network mü? Emin olun 4 yılda evden kendi kendine eğitim videoları izleyip, sıkı şekilde çalışan ve Linkedin'den ücretsiz işler alıp junior olarak çalışan birinin kazanacağı Network çok daha fazla olacaktır.

Kaldı ki sadece tek alandan ilerlemek isteyen yazılımcılar için de çok saçma; sadece PHP Dev olmak isteyen biri neden PERL, RUBY veya Python öğrensin sadece zaman kaybı olur o kişi için.
Tabiki network önemli ama o network zaten 5-6 üniversitesi veriyor onun dışında diğer ünilerde nasıl olur bilemiyorum

Emin olun 4 yılda evden kendi kendine eğitim videoları izleyip, sıkı şekilde çalışan ve Linkedin'den ücretsiz işler alıp junior olarak çalışan birinin kazanacağı Network çok daha fazla olacaktır.
İyi o zaman millet gitsin Udemy'den kurs alsın, beni ilgilendirmez.

Tıptan sonra en garanti meslek olarak bilgisayar ve yazılım mühendisliği olarak görülüyor. Doktorların yaptığı grevler ve yaşadıkları olaylardan dolayı çoğu kişi tıp yazmamış olabilir. Eğer bilgisayar mühendisliğinde ciddi anlamda bir artış olursa yazılım mühendisliğinde de artış olacaktır.

Geri
Yukarı