Bilgisayar Nedensiz Yere Kapanıyor

Ertuğrul81

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açıktı ve başında değildim. Döndüğümde kapanmıştı. Power düğmesine basınca açılmadı. Kasadaki tüm fişleri ve USB bağlantılarını söktüp tekrar takınca çalıştı. Fakat 1-2 dakika sonra tekrar kapandı ve aynı durum tekrar meydana geldi. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD fx8. 8gb RAM. zotac gtx560. 500 watt güç kaynağı.ASUS anakart. Kaba taslak yazabildim faturasında tam olarak yazıyordu ama bulamadım. Sistemi 2012'de toplamıştım.

Yardım edebilecek yokmu ?

Bilgisayarın güç kaynağının kablosuyla temasızlık olabilir o da değilse güç kaynağından anakarta giden kabloda sıkıntı vardır.(adını unuttum) işlemci ya da anakart bileşenlerinde hepsine bakderim.

Anlamadığım şey kasadaki fişleri çekip taktığımda açılması. Acaba kısa devre falanmı yapıyor anlayamadım.

Güç kaynağını söküp kısa devre ile çalıştırmayı denedim fakat çalışmadı. Sorun güç kaynağından dolayımı acaba.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı