Bilgisayar oyun oynarken donup yeniden başlatılıyor

Ldn9118a

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu durumu en çok R6 Siege oynarken yaşıyorum fakat artık diğer oyunlarda da olmaya başladı, oyun iki saniyeliğine donup bilgisayar yeniden başlatılıyor, sıcaklık değerlerine baktığımda ise işlemci sıcaklığı 85 dereceyi geçmiyor ama sizce ısınmadan dolayı yoksa başka bir nedenden mi kaynaklanıyor?

MSI Afterburner indirip GPU sıcaklık değerlerini ve kullanım değerlerini paylaşabilir misiniz?
Sanırsam sorun Ekran Kartı kaynaklı çünkü Valorant işlemciye yüklenen bir oyun. Fakat GTA San Andreas'ta bile düşük FPS almanız şaşırttı.

Diğer oyunlar derken? Steam üzerinden oynadığın oyunlar mı? Mesela Origin ya da Epic Games'ten dene bence. Onlarda da oluyorsa format at derim. En temizi oluyor genelde. Hala aynı şey oluyorsa yazılımsal değil donanımsal bir problemdir diye düşünüyorum...

Diğer oyunlar derken? Steam üzerinden oynadığın oyunlar mı? Mesela Origin ya da Epic Games'ten dene bence. Onlarda da oluyorsa format at derim. En temizi oluyor genelde. Hala aynı şey oluyorsa yazılımsal değil donanımsal bir problemdir diye düşünüyorum...
Zaten bilgisayarı yeni topladığım zamanlar olmuyordu yeni olmaya başladı, CS:GO’da, Dead by Daylight’ta, PUBG’de, Bus Simulator 18’de de oldu. Oyuna girdikten yaklaşık yarım saat sonra sorunu yaşıyorum.
MSI Afterburner indirip GPU sıcaklık değerlerini ve kullanım değerlerini paylaşabilir misiniz?
Sanırsam sorun Ekran Kartı kaynaklı çünkü Valorant işlemciye yüklenen bir oyun. Fakat GTA San Andreas'ta bile düşük FPS almanız şaşırttı.
Msi Afterburner yüklü oyun açıkken en yüksek 85 derece görmüştüm. Bu arada Valorant ve GTA San Andreas’tan bahsetmedim, sanırım bir yanlışlık oldu.

Geri
Yukarı