Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor

SerkanEK

Kilopat
Daha fazla  
Sorunu daha önce de yaşadım. 2 kez. Frisby bir PSU'da. PSU'yu yenileyince sorun düzelmişti. Sonra tekrar olmuştu o seferindede sıcaklıktanmış. Onuda halletmiştik. Şimdi yine oluyor. Sıcaklıkları kontrol etmiştim sıcaklıktan kapanmıyor. Güç gerektiren oyunlarda direk atıyor. Minecraft gibi PC'yi zorlamayan oyunlarda bir süre sonra atıyor. Daha önce kısır döngüye girmişti açılıyor şifre istiyor yazarken tekrar kapanıyordu. Şu an normal oyuna falan girmediğim sürece kapanmıyor. Aldığım PSU 550W 80+'ydı. Yine PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Başka bir ihtimal var mıdır? Çünkü alalı 1,5 yıl falan oldu. Aldığım Thermaltake'in bir PSU'suydu galiba.
Sistemim:
GTX 960 4G i5 6400.

Olay.PNG
Doğru attım değilmi?

Şu Psu'ları alırken lütfen en az 750w gold sertifikasına sahip bir psu alın diye öneriyorum her yerde. Uzun vadede hem daha karlı çıkarsınız hem de zırt pırt arıza yaşamazsınız. Sorun Psu'da çünkü. Millet 550w - 6500w bronze alıp ellerinde patlamasını bekliyor resmen. Daha önce ben de bronze sertifikalı 2 psu kullandım 2'sinde de elimde patladı. Son 3 senedir 850w evga g3 kullanıyorum bir 3-4 sene daha net değiştirmem. Diğerleri maalesef 2 senesini doldurmadan patladı.

Şu PSU'ları alırken lütfen en az 750W Gold sertifikasına sahip bir PSU alın diye öneriyorum her yerde. Uzun vadede hem daha karlı çıkarsınız hem de zırt pırt arıza yaşamazsınız. Sorun PSU'da çünkü. Millet 550W - 6500W Bronze alıp ellerinde patlamasını bekliyor resmen. Daha önce ben de Bronze sertifikalı 2 PSU kullandım 2'sinde de elimde patladı. Son 3 senedir 850W EVGA G3 kullanıyorum bir 3-4 sene daha net değiştirmem. Diğerleri maalesef 2 senesini doldurmadan patladı.

Bütçem 400Tl civarı. Bir de Max 300w tüketecek bir sisteme neden 750 Watt alayım ki. Forumlara bakıyorum. Bazen uzun yıllar hiç sıkıntı cıkarmıyor 80+ bile olmayan PSU'lar. Bazen de hemen patlıyor. Thermaltake smartpower 550W 80+ Bronze almıştım bu da patladı.

Şu Psu'ları alırken lütfen en az 750w gold sertifikasına sahip bir psu alın diye öneriyorum her yerde. Uzun vadede hem daha karlı çıkarsınız hem de zırt pırt arıza yaşamazsınız. Sorun Psu'da çünkü. Millet 550w - 6500w bronze alıp ellerinde patlamasını bekliyor resmen. Daha önce ben de bronze sertifikalı 2 psu kullandım 2'sinde de elimde patladı. Son 3 senedir 850w evga g3 kullanıyorum bir 3-4 sene daha net değiştirmem. Diğerleri maalesef 2 senesini doldurmadan patladı.
Bronz- Gold ile alakası yok PSU'nun önemli olan sertifikaları.

Geri
Yukarı