Bilgisayar oyun sırasında kapanıyor

DarkCat

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
KIOXİA
Bilgisayarımda oyun açılınca kapanıyor. Neden olduğunu anlayamadım. Her türlü yöntemi dendim ama bir türlü çözemedim. RAM'le alakalıdır diye RAM söküp taktım fakat.
Yine işe yaramadı önceden oynadığım oyunları oynayamaz oldum.

Bilgisayarımda oyun açılınca kapanıyor. Neden olduğunu anlayamadım. Her türlü yöntemi dendim ama bir türlü çözemedim. RAM'le alakalıdır diye RAM söküp taktım fakat.
Hangi oyunu açınca kapanıyor? Sistem özellikleriniz nedir? Bilgisayar aşırı ısınmadan kapanıyor olabilir, hava giriş çıkışı düzgünce gerçekleşiyor mu?

Anakart markanızı yazarsanız yardımcı olayım ayrıyeten Power Supply modelinizi de yazın anakartta işlemci-bellek uyum sorunu olan bir RAM kullanıyorsanız bu sorunu yaşayabilirsiniz anakartın sitesinden işlemci mimarinize göre işlemci-RAM destek listesindeki RAM'lerden birini satın alıp kullanabilirsiniz.

Pc tam özelliklerini belirtirseniz yardımcı olabilirz özellikle power supply nedeniyle kapanıyor olabilir

Çok özür dilerim geç yazma fırsatım oldu
İşlemcim: Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz
Ekran kartım: Intel Graphics 4400
RAM: 6 GB
All in One bilgisayar kullandığım için Power Supply yok laptop şarj aleti kullanıyorum
Maalesef anakart modelimi bilmiyorum
Kapanan oyunlar: Valorant Unturned
Hava çıkışı düzgünce oluyor
Önceden bir sorun yaşanmıyordu en son SSD upgrade yaptım ilk 1 hafta sorun yoktu sonra olmaya başladı

Isınma değerlerini gösteren bir uygulama kurdum oyun açarken bir sorun yoktu

Çok özür dilerim geç yazma fırsatım oldu
İşlemcim: Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz
Ekran kartım: Intel Graphics 4400
RAM: 6 GB
All in One bilgisayar kullandığım için Power Supply yok laptop şarj aleti kullanıyorum
Maalesef anakart modelimi bilmiyorum
Kapanan oyunlar: Valorant Unturned
Hava çıkışı düzgünce oluyor
Önceden bir sorun yaşanmıyordu en son SSD upgrade yaptım ilk 1 hafta sorun yoktu sonra olmaya başladı

Isınma değerlerini gösteren bir uygulama kurdum oyun açarken bir sorun yoktu
Kapanırken pc çok ısınıyor mu?

Core Temp adında bir uygulama kullandım
Mim. 60
Max. 65
Yükleme. 75
Bu değerleri alırken bir tur oynayabildim fakat tür sonu kapandı (Valorant)
Bir de laptop şarj aletinden hafif bir cızırtı geliyor
Pc yi şarjıyla birlikte bir bilgisayarcıya goturmeni tavsiye ederim kral sorun neyse tek tek anlat artı olarak iyice temixlet ve termal macununu yenilet

Yeni konular

Geri
Yukarı