Bilgisayar oyunları sıkıcı geliyor

RyseTheCrazy

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, bu aralar oynadığım, denediğim hiçbir oyun beni sarmıyor. Oyuna girip en fazla 10 dakika takılıyorum sonra dayanamayıp direk alt F4'ü çekiyorum. Nedensiz bir şekilde. Üstelik meşgul bir insan da değilim ki işlerimden dolayı oyun oynayamayayım. Bağımlılık yapıcı Online oyunlar oynamak istemiyorum. En son sadece Rainbow Six Siege oynuyordum ancak ilerleme kaydetmek açısından hiçbir şey değişmediği için Online oyunları bırakmak istedim (Oyunu 880 saat oynadım, yaklaşık 400 saat boyunca Plat 3 rankında kaldım. Belki ben kötüyüm belki takımım kötü ama değişiklik şart.) ve yeni nesil AAA oyunları da malum fiyatlandırmalardan dolayı oynayamıyorum. Torrente de karşıyım, sizce ne yapmalıyım? Yeniden eskisi gibi oyun oynamak istiyorum. Çok değil daha 1 sene önce bayıla bayıla The Witcher 3 bitirmiştim, gayet de güzel tatmin etmişti beni ama o hazzı hiç tadamıyorum artık. Üniversite sınavından dolayı birkaç ay bilgisayara hiç oturmamıştım. O şekilde oyun oynamayı bırakmıştım ancak oyun oynarken zevk almamama rağmen yine canım çok fena oyun oynamak istemişti bilgisayarın olmadığı sınav zamanında. İsterseniz oyun önerilerinde bulunabilirsiniz ama benim bu konuda almak istediğim oyun önerisi değil içinde bulunduğum durum hakkında herhangi bir tavsiye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes her oyundan ve türden zevk almaz öncelikle senin zevk aldığın kurgu / fantezi dünyası ne, hangi hislerden haz alıyorsun (korku, adrenalin, dram, gizem), Ne tür bir mekanik sana akıcı ve devam ettirilesi bir an yaşatıyor. Önce bunları bul sonra bunları içeren oyunları bul.

Zevk alıcağın türleri bulup oyna mesela RPG mi seviyorsun RPG oyna FPS mi FPS oyna bu da sıkıcı geliyorsa arkadaşlarınla dışarı falan çık bilgisayar kaçmaz hep oradadır.

Bende benzerini yaşıyorum şu sıralar... Güncel zamanda ya da gelecek zamanda geçen oyunlar sarmıyor, orta çağ oyunlarına saplandım. Başka oyunlar oynayamıyorum. The Witcher 3 ve Skyrim arasında gidip geliyorum sürekli. The kingdom deliverance ve God of War oyunlarına da göz atacağım bir ara. Witcher 3 hikaye açısından fena sarıyor, tavsiye ederim. DLC ile de uzun bir oynama süresi katıyor. Aynı şekilde Skyrim'de öyle. Witcher kadar hikayesi ayrıntılı değil, çok fazla bug var ama o da oynanabiliyor, hem onda çok fazla mod var. Steam üstünden binlerce mod bulabiliyorsun. Modsuz bile yüzlerce saat oynanır.

Bende benzerini yaşıyorum şu sıralar... Güncel zamanda ya da gelecek zamanda geçen oyunlar sarmıyor, orta çağ oyunlarına saplandım. Başka oyunlar oynayamıyorum. The Witcher 3 ve Skyrim arasında gidip geliyorum sürekli. The kingdom deliverance ve God of War oyunlarına da göz atacağım bir ara. Witcher 3 hikaye açısından fena sarıyor, tavsiye ederim. DLC ile de uzun bir oynama süresi katıyor. Aynı şekilde Skyrim'de öyle. Witcher kadar hikayesi ayrıntılı değil, çok fazla bug var ama o da oynanabiliyor, hem onda çok fazla mod var. Steam üstünden binlerce mod bulabiliyorsun. Modsuz bile yüzlerce saat oynanır.

Witcher 3'ü DLC'ler ile bitirdim hocam Witcher evreninin yeri bizim için ayrıdır kitaplarını da okudum dizisini de izledim ancak dediğim gibi insanlar yeni şeyler arıyor.

Witcher 3'ü DLC'ler ile bitirdim hocam Witcher evreninin yeri bizim için ayrıdır kitaplarını da okudum dizisini de izledim ancak dediğim gibi insanlar yeni şeyler arıyor.

O zaman biraz uzak kalmaya çalış. Oyunlara ara ver birkaç hafta. Başka şeylerle ilgilen ve başka şeylerle uğraş. Oyunlardan uzak kal, hatta mümkünse bilgisayardan da uzaklaş. Biraz ayrılık iyi gelecektir bence. Ya da, farklı oyunlara dön. Mesela ben çok keyfim kaçınca çocukluk oyunlarına dönüyorum. Bomberman, sue oyunları, stardoll, bombom gibi. Sende de belki işe yarar.

Oyunlar zaten sıkıcı. Sıkılmanız normal. Aynı oyunları tekrar tekrar önümüze koydukları için artık sarmıyorlar. Ne bir yenilik var, ne bir yaratıcılık. Rockstar ve CDPR firmaları olmasa büyük ihtimal PC ile iş harici işim olmazdı. İyi tarafından bakın, dışarıdaki hayatı keşfetmek için elinizde fırsat var. :)

O zaman biraz uzak kalmaya çalış. Oyunlara ara ver birkaç hafta. Başka şeylerle ilgilen ve başka şeylerle uğraş. Oyunlardan uzak kal, hatta mümkünse bilgisayardan da uzaklaş. Biraz ayrılık iyi gelecektir bence. Ya da, farklı oyunlara dön. Mesela ben çok keyfim kaçınca çocukluk oyunlarına dönüyorum. Bomberman, sue oyunları, stardoll, bombom gibi. Sende de belki işe yarar.
ben de ara sıra bundan yaklaşık 5-6 sene önce oynadığım oyunlara geri dönüyorum ve gerçekten bazen zevk verdiği oluyor
Oyunlar zaten sıkıcı. Sıkılmanız normal. Aynı oyunları tekrar tekrar önümüze koydukları için artık sarmıyorlar. Ne bir yenilik var, ne bir yaratıcılık. Rockstar ve CDPR firmaları olmasa büyük ihtimal PC ile iş harici işim olmazdı. İyi tarafından bakın, dışarıdaki hayatı keşfetmek için elinizde fırsat var. :)
Aynen öyle özellikle Ubisoft gibi firmalar devam oyunlarının bilmem kaçıncısını çıkartmaya devam ettikleri için özgünlük diye birşey kalmadı artık öyle olunca da doğal haliyle sıkıyor (Ubisoft tarafından en zevk alarak oynadığım oyun rainbow six siege.)

Yeni konular

Geri
Yukarı