Bilgisayar parçaları çok pahalı değil mi ?

Benim bir arkadaşım Asus'un fabrikasına gitmişti ve orda r9 270x'in piyasaya girmeden önce 1 tanesinin fiyatı 70 dolar imiş, yani 140 TL gibi. Ama kdv-gümrük-kaar payı koyulunca Türkiye'de 700-800 TL'yi buluyor .

Masaüstü Bilgisayar altın çağını yaşamasına rağmen , ülkemizdeki KDV,ötv,gümrük vergisi, vs. fiyatları fırlatıyor.

1 ABD DOLARI =2,00239887 Türk Lirası . Ya rabbi bin şükür !

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası primlerini en başından beri ödemesem şimdi bir high-end PC parası biriktirmiştim. 2 senedir ödemeyenlere hiçbir ceza gelmediğini öğrendim. Bu şahıslar kendilerinden fedakarlık yapmadan hayatlarını sürdürdüler-belki bu 2 yıllık sürede GTX TITAN aldılar- ve benim gibi dürüst insanları enayi yerine koydular ama bunlara ceza gelmiyor. Aynı şekilde 25 yaşından küçük bir kızla evlensem evime 10.000 TL havadan para gelirdi. Bir de çocuk sahibi olsaydım kredi borcumu seneler sonra öderdim. Ama ben ne yaptım hem iş bulamadım hem de evlenemedim. Bir de utanmadan şikayet ediyorum. Yazıklar olsun bana.

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası primlerini en başından beri ödemesem şimdi bir high-end PC parası biriktirmiştim. 2 senedir ödemeyenlere hiçbir ceza gelmediğini öğrendim. Bu şahıslar kendilerinden fedakarlık yapmadan hayatlarını sürdürdüler-belki bu 2 yıllık sürede GTX TITAN aldılar- ve benim gibi dürüst insanları enayi yerine koydular ama bunlara ceza gelmiyor. Aynı şekilde 25 yaşından küçük bir kızla evlensem evime 10.000 TL havadan para gelirdi. Bir de çocuk sahibi olsaydım kredi borcumu seneler sonra öderdim. Ama ben ne yaptım hem iş bulamadım hem de evlenemedim. Bir de utanmadan şikayet ediyorum. Yazıklar olsun bana.

Abi doğarken vergi veriyoruz hatta babamızın belindeyken :)

Babam yurt dışında çalışıyor, bazen de Irak'a gidiyor. Fiyatlar aşırı derece de ucuz, MSI GT70 Super R2 2OD fiyatı 1500$ dolar civarında artık siz düşünün Türkiye'nin ne kadar pahalı olduğunu.

Edit: Babam eğer Irak'a giderse, MSI GT70 Super R2 2OD aldırmayı düşünüyorum.:)

Yaşama vergisi, nefes alma vergisi vergi de vergi ama devletin bir şey yaptığı yok boşuna vergi veriyoruz. Çok vergi alıyorlar her şey ateş pahası oh ne rahat yan gel Osman.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı