Bilgisayar parçaları çok pahalı değil mi ?

İnsana benzeyen şeyler var, çok ucuz.

Ek:

%5 Gümrük
%18 KDV
veya daha yüksek KDV oranları
+ bunları firmalara satarken düşük, firma kullanıcıya satarken daha da yüksek olabilen KDV oranları...

Misal restoranlar, sebzeleri %1 KDV ile alıp %8 ile satar, %7 restorana mı kalır? Hayır, acaba kime gider... :)

Vergi vermeyi öğrenene kadar, fiş alma muhabbeti, yani iki gram kar edeceğim diye 2 milyon insana %20 geçirilmesine sebep olan mahluklar sağolsun.

Bu yüzden objeler pahalı ve insana benzeyen şeyler ucuz, 900 TL ile geçinmeye çalışıyor istanbulda - aklı selim olan istanbulu bırakır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ve 2000₺ değerinde bir sistem anca 2 yıl dayanabiliyor. Türkiye şartlarında gerçekten pahalı.

2 yıl dayanabiliyor derken ? 2 yıldan sonra kullanılamaz hale mi geliyor ? Oyunları 'yüksek' ayarda açamamaya başlaması dayanamıyor olduğu anlamına gelmez :D

Son düzenleyen: Moderatör:
ÖTV'si de var bunların. ^^ Şimdi şöyle düşünün, bütün bunların sebebi deprem yüzünden gelen geçici vergi sonrası oldu. Sözde ''geçici'' kaldı maalesef...

Olur mu. Ülkede ekonomi süper. Herkesin manyak alım gücü var. O yüzden hem korsan oyun oynayıp hem de her gün şükrediyoruz. Ama şükürler olsun. Halinize şükredin. Aptal insanlar acizliklerine şükreder.

Dolar 1,92 olacaktı hani (borsayı takip edenler bilir), olsa bile fiyata yansır mı?
Bir girsek anayasa falan kalmaz hepsini elden geçiririz. :)

Olur mu. Ülkede ekonomi süper. Herkesin manyak alım gücü var. O yüzden hem korsan oyun oynayıp hem de her gün şükrediyoruz. Ama şükürler olsun. Halinize şükredin. Aptal insanlar acizliklerine şükreder.

Abi alım gücü var derken 2bin tlyi kim bulmuş kime veriyor ? Ayrıca oyunlarda pahalı abi bende alıyorum oyun ama ayda yılda bi onuda playstoreden alıyorum ki indirim taksit felan yapıyorlar diye. Ekonomik durumumz düşük bence . Gta 5 100 dolardan aşağı değildir bakmadım ama...

Geri
Yukarı