Bilgisayar parçalarının temizlik mevzusu

P-Bat

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Geçenlerde sosyalde birisinin bu kanalı yazdığını görmüştüm, hatırlamıyorum kim. Oldukça ilgi çekici geldi, bir iki videosuna baktım. Retro takılıyor, eski sistemler kuruyor, bazı efsane kartları hatırlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Avusturalya'daki abimiz bu videosunda evdeki kullandığımız temizlik gereçleriyle çeşitli eski parçaları temizliyor. Ben de "Ya bu kadar rahat olunuyor mu ki? Adam aldı eline fırçayı nasıl da girişti işe." tavrında videoyu izledim. Sonra altındaki yorumlar dikkatimi çekti.

"Ya hacı naptın sen?! Bunlarla temizlik yapılır mı? Elektrostatik mahvedecek parçaları. Sonra vay halime benim diyeceksiniz."

"Kanka benim bildiğim mikrofiber bezleri elektronik şeylerden uzak tutmak lazım. Ben sadece fanları falan temizliyorum onunla."

"Yapılan araştırmalar ESD'nin nasıl zararlı olduğunu göstermekte. Gel şurdan sana ucuza 'ESD free product' olan bir fırça vereyim. Sadece 4,99. "

"Synesthetic materials LOVE to crate static. (srry for my bed engelando)"

gibi yorumlarla adama karşı çıkmışlar. Adam da "Don't be a..." yorumunu beğenmiş aralarından. Korkak olmayın diye çevirelim onu :D Peki siz ne diyorsunuz bu konuda? Önemli değil mi, direk girişilse olur mu diyorsunuz? Yoksa "Aman statik elektrik bu belli olmaz şimdi" mi?

Şuraya da 4 yıl önceden kalma ultra sıkıcı bir bilgilendirme videosu koyayım :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben dükkandaki pcnin anakartını ram ve gpu'sunu sadece su ile temizleyip 4 gün kurumasını bekledikten sonra canavar gibi çalışmıştı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı