Bilgisayar parçası yapmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

batuh007

Hectopat
Yer
İzmit, Turkey
Beyler artık gerçekten bilgisayar toplamaktan sıkıldım bunun yerine kendim yapmak istiyorum. Örneğin anakart ram ne bileyim herhangi bir parça bunun nasıl yapılabileceği konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Hayallerim gerçekten çok büyük. İYİ FORUMLAR...

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bakkaldan 100 gram karbonat ve un alıyorsun, 3 yumurta kırıyorsun, 1 tüp çekomastik boşaltıyorsun, 2 su bardağı su ekliyorsun, 500 derecelik fırında 15 dakika pişiriyorsun ve işlemcin hazır oluyor. Kardeşim sen iyi misin? Neden araba satın almak yerine araba üretmek istemiyorsun? Böyle şeyleri rüyanda görürsün. Tek şansın fabrikasında makineye parçaları vermek.

Herkes aynı hayal peşinde olayı anlatmak isterim öncelikle her birer pcb kartında şemaya göre çizim ve belli başlı chipsetler var . Şema elinde varsa problem yok ben ethernet kartı yaptım ve düzgün düzgün çalışıyor ama daha fazlası değil fabrika şartları lazım en basitinden Gigabayte anakart yapımı yazarsanız insanların nasıl tasarladığını görürsünüz. Anakart yapımı için ise bios tasarlaman lazım ve Assembly bilgin olması lazım.

Bu düşünce bir hayaldir :)

O zaman bir arduino al ve başla :) alırsanız yardım edebilirim.

Not: Bazen masraflı olabiliyor arduino.

İnanmak başarmanın yarısıdır diye bir laf duymuştum ama bu dediğiniz geçekten zor.

@Silinen üye bey zor diye bir şey yoktur ben eğer ethernet kartı yapabiliyorsam herkes yapabilir :)

Silikonlu karışımımı denemeni tavsiye ederim. Günümüz standartında işlemci üretebilirsin.

Bakın beyler biraz ağır olucak ama düşünceme saygı duymuyorsan benim konuna yazı yazma. Amacın alay etmekse defol git kardeşim boşuna kendini yorma ygtsys sanada çok teşekkür ediyorum ilgin için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı