Bilgisayar programciligi okunur mu?

Ne kadar ortalama maaş alıyorsunuz inişli çıkışlı olabilir ama ortalama olarak kaç? Merakımdan soruyorum.
Belirttiğim gibi ben uzun dönem lise stajyeriyim hocam.

Bilgisayar programciligi ile ayni seyi ogretiyorlar. Bize C#, delphi, MSSQL, Web programlama hepsini verdiler. C++ da gormustuk galiba az bir sey hoca degisince c# ogretti. Muhendislik daha teknik olarak ogretiyor isin icinde hesap kitap var. Zor degil calisan herkes yapar. Iste burada maddiyat giriyor devreye. Baska sehirde okumak icin kalacak yer cok sikintili.

O ornek vermis.
Devlet ünilerinde yazılım müh. de çok iyi yerler yok il olarak.

Maasina cevap vereyim 3000€- 4000€ yurt disinda kazanirsin.

Aman kardesim cok calis sakin ha bu bolumu okumak gibi hata yapma. Allah yardimcin olsun.
Yurt dışında yazılımcı olmak gibisi yok. Türkiyede yazılımcılar temizlikçilerle aynı maaşı alırlar.

Maasina cevap vereyim 3000€- 4000€ yurt disinda kazanirsin.

Aman kardesim cok calis sakin ha bu bolumu okumak gibi hata yapma. Allah yardimcin olsun.
O bölümü okumam hocam, bu alanı okuyacağım ama hedef mühendislik.

Yurt dışında yazılımcı olmak gibisi yok. Türkiyede yazılımcılar temizlikçilerle aynı maaşı alırlar.
Bizim ulkede kimse mutlu degil is konusunda. Aman bosver bu durumlari simdi darlandim zaten iyice bunaldim bu durumdan. Benim amacim sadefe burada icimi dokmek ve kardeslerime yardim etmek amaciylaydi. Bana okuma diyen olmustu o bolumu bitirenler notlariniz nasil dedigimde sinifta kaldik falan diyorlardi ben onlarin akilsiz oldugu icin boyle konustuklarini dusunuyordum ama kazin ayagi oyle degilmis.

Maalesef işe girmek istiyorsanız üniversite diploması büyük önem arz ediyor fakat diyorsanız ki ben kendim freelance çalışacağım en iyisi derim.

Hocam ben zaten iş sahibiyim benim açımdan bir sorun yok ama şu anki aklım olsa 12 yılımı bu eğitim sisteminde boşa harcamazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı