Bilgisayar Programcısı olmak için ne yapılmalı?

Arkadaşı kandırdığım için özür dilerim. Çok büyük ayıp ettim. Sakın arkadaşım yazılım işine girme bu çok üst düzey matematik isteyen bir konudur. Sakın ama sakın girme. Bu işi yapanlarda doğuştan matematikçidir. Kesinlikle sonradan öğrenmediler. Sen sokaklarda gez ne biliyim ebelemeç falan oyna kendini geliştirmeye kalkma sakın. Ha bide başkalarının senin hakkındaki fikirlerini önemse ve hayatını başkalarına göre şekillendir. Senin ne istediğinin bir önemi yoktur başkalarının ne düşündüğü önemlidir. İşin gerçeği bu kardeşim seni kandırdığını için yalandan da olsa umut verdiğim için beni affet. Biz ve bizim gibi gençler yapamazsın olmaz gibi algılarla hayatını şekillendirmeye mahkumdur. Bunu sakın ama sakın unutma. Benim yazdıklarıma katılmayan arkadaşım haklıydın genç bir arkadaşı şevklendirici ona güven verici yalan yanlış yorumlar atmamalıydım.
Bilemedim belkide byanigli gibi bir sürü kafa karıştırıcı terim koysaydım yorumuma belkide daha etkileyici olabilirdi.

Öncelikle herkes tökezler ve anlayamadığında canın sıkılır ama ipin ucunu bir kaptın mı gerisi gelir.
Benim bir tanıdığım var 9.cu sınıftan beri masa tenisi oynamış kendini geliştirmiş ve şimdi masa tenisini hobi olarak ona öğreten almanca öğretmenini masa tenisinde yenebiliyor. Yani demek istediğim bir işi yapmak istiyorsan ve seviyorsan önce biraz sıkıcı gelir sonra gerisi kolaydır hızlıca anlarsın neyin ne olduğunu.

Kitapta 190. sayfaya geldim. Siz burada başlasam mı acaba, yok zor yapamazsın falan derken neredeyse ikinci kitabı sipariş edeceğim. Ben bir işin ucundan tuttum. Bir şeyler yaparken de kimseden izin alacak, kimseye fikrini soracak değilim. Hele ki karşımdakiler konuyla alakasız sadece ve sadece forumda vakit öldürmeye çalışan insanlarsa.

ben bir imam hatip lisesi mezunu ve ilahiyat okuyan biri olarak tamamen boş zamanımı değerlendirmekten ötürü programlamaya merak saldım. ilk programlamaya geçişim visual basic 6 idi. ondan sonra visual studio ile tanıştım ve kendimi daha da geliştirdim. şuan hiçbir profesyonel eğitim almadan az buçukta olsa programlama bilebiliyorum diyebiliyorum. sana tavsiyem eğitici kitapları alabiliyorsan al, eğer alacak olanak bulamazsan pdf halini indirerek mantığını kapmaya çalış. zaten 10-20 gün sonra kendinde bir değişiklik olduğunu fark edeceksin.

not : matematikten hiç anlamam. en büyük hayalim programlama okumaktı. ama ne yazık ki sayısalcı değilde sözelci olmamdan ötürü bu hayal gerçekleşmedi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı