Oyun programcısı olmak için neler yapılmalı?

Kanka Unity ve Unreal Engine'e başlayabilirsin üniversitede dijital oyun tasarımcılığı diye bir bölüm var. Ve sana onerebilecegim kanal Mustafa bayraktar hızlı eğitim serisi var sıfırdan başlayarak anlatıyor onu izleyip kendinde üstüne bir şey katarsan bu iş olur. Ama tabii ki de şimdiden de öğrenmek zorunda değilsin çünkü universitede de sıfırdan başlayacaksın.

İngilizce konusunda Türkiye de çalışmak istiyorsan orta seviye bilsen yeter çok fazla gerek yok.

İngilizce konusunda Türkiye de çalışmak istiyorsan orta seviye bilsen yeter çok fazla gerek yok.

Şu an bende biraz oyun geliştirme işiyle uğraşıyorum Tavsiyelerimi kendim üzerinden verdim

İngilizceyi ben yurt dışında Rockstar obisoft gibi büyük oyun firmalarında çalışmak istiyorum.
Uneral Engine ile yeni oyunları çoğu yapılıyor. Dijital oyun tasarımcılığını bir kanalda duynmuştum ama çok yeni bir bölüm ve Türkiye'de iş bulunmaz.

İnsanların önce şunu kavraması lazım, hiçbir oyun tek 1 insan tarafından yazılmaz. Mühendis ve teknisyenler birlikte çalışırlar, oyunları bir ekip yazar, tek kişilik yazan bir kişi tanıyorum, Zeng Xiancheng, oda kesin biyerlerden yardım filan almıştır ama tek başına AAA title oyun yapmak zaten yok öyle bir şey.

Son düzenleme:
Dijital oyun tasarımcılığı bölümünün adına kanmayın.

Bahsettiğiniz büyük firmalar Unreal Engine kullanmıyor genelde. Bunun 2 sebebi var. Birincisi kullanmayı bilmiyorlar. İkincisi adamlar kendi oyun motorlarını yapabilecek kadar iyiler, kullanmayı bilmeye ihtiyaçları yok.
Ama mesela Riot Games gibi firmalar kullanmaya çalışıyor ve kullanmayı bilmiyorlar. Ürün ortada. C++ ile elde edilen performans göz kanatıyor.

Kanka unity ve unreal engine e başlayabilirsin üniversitede dijital oyun tasarımcılığı diye bir bölüm var. Ve sana onerebilecegim kanal Mustafa bayraktar hızlı eğitim serisi var sıfırdan başlayarak anlatıyor onu izleyip kendinde üstüne birsey katarsan bu iş olur. Ama tabikide şimdiden de öğrenmek zorunda değilsin çünkü universitede de sıfırdan başlayacaksın.

Şu an bende biraz oyun geliştirme işiyle uğraşıyorum Tavsiyelerimi kendim üzerinden ve

Dijital oyun tasarımcılığı bölümünün adına kanmayın.

Bahsettiğiniz büyük firmalar Unreal Engine kullanmıyor genelde. Bunun 2 sebebi var. Birincisi kullanmayı bilmiyorlar. İkincisi adamlar kendi oyun motorlarını yapabilecek kadar iyiler, kullanmayı bilmeye ihtiyaçları yok.
Ama mesela Riot Games gibi firmalar kullanmaya çalışıyor ve kullanmayı bilmiyorlar. Ürün ortada. C++ ile elde edilen performans göz kanatıyor.
C++ bir yazılım dilimi?

Geri
Yukarı