Bilgisayar Programcısı olmak için ne yapmalıyım ?

CodeTurk

Hectopat
Hep bilgisayar alanlarıyla ilgilendim. Yarım yarılamak kodlamalarda öğrendim ama bana hiçbir katkısı olmadı. Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım.
C# ağırlıklıyım ama neredeyse bütün bildiklerimi unuttum :(
Yeni baştan başlamak için nereden başlamalıyım bilemiyorum. Veri Bağlantıları falan filan yardımcı olunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kursa gitmek ile programcılık öğrenilmez. Programcı olmak bir süreçtir. Şu dilden başlamalıyım diye de kendini zorlamamalısın. Önemli olan işin mantığı, algoritmasıdır. Algoritmayı bildikten sonra tüm dillerin benzer olduğunu farkedeceksin. Popüler dillerden birini seç ve başla. Zaten sonraları hepsine saldıracaksın.

Öncelikle algoritmayı bilmelisin. Yani programın akışını. İlk başlarda bir kağıda yazarak sırasıyla kağıttan destek alabilirsin. Ondan sonra C# için temel kitaplar oluyor. Console ekranından başlayıp yavaş yavaş ilerleyerek Windows Form'a geçebilirsin. İnternetten kitapları araştır. Özellikle D&R a bakmalısın.

Bol bol araştırma yapmalısın....

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı