Çözüldü Bilgisayar saatlerce açık dursa bir şey olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Elektrik faturasına yansır ve bilgisayar açık kalmış olur.

Lütfen bu tür konular açmayalım. Forumda sayısız bir şey olur mu konusu var. Bir şey olmaz.

Bilgisayarınızın temizliğini yapın. Fanlarında bir sorun olmadığından emin olun. Güç kaynağı kablolarının tam oturduğundan emin olun. Bilgisayarınızın anormal bir şekilde ısınmadığından emin olun. İstediğiniz kadar açık bırakabilirsiniz. Ben en az haftada 1 kere falan kapatmanızı öneririm.

Bir şey olmaz.

Eğer fazla yük altında bir şey yapan bir uygulama veya program gibi şeyleri bırakıp giderseniz geldiğinizde sadece ısınmış olarak görürsünüz onun dışında sorun olmaz.

13 sene önceki bilgisayarımı hala kullanıyorum. Maşallah diyeyim. Bir tek HDD ve ekran kartı değişti. Bilgisayar her gün ortalama 5 saat çalışıyor. Buradan da şu sonuca ulaşıyorum, parçalarda kullanıma bağlı sorunlar olabilir ama bu çok uzun süre kullanımlarda olur. Bilgisayarınızı günlerce bile açık bırakabilirsiniz :)

3 gündür açık PC, geceleri download yapıyorum. Hiçbir şekilde ne bir ısı değerinde artma var ne performans kaybı var.

Hiçbir sıkıntı olmaz elektrik kesilmesi dışında.

Bir şey olmaz. Elektrik kesilmelerine karşı özel prizler kullanabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı