Bilgisayar sürekli donuyor

50C derece normal gibi ama size öneriyim bir kasayı açin tozlar varsa alın rahatlayacaktir bilgisayariniz. Kullandınız termal macunu söyleyin.
Termal macunun markasını bilmiyorum ama termal macundan önce işlemci alev alıyordu resmen.
Ekran Alıntısı.PNG

Termal macunun markasını bilmiyorum ama termal macundan önce işlemci alev alıyordu resmen. Eki Görüntüle 526747

Sıcaklık değerlerin laptop için ise çok normal. Yükte 95'lere kadar yolu var. Önemli olan işlemcinizin yükte soğuyup soğumadığı. Soğumazsa Boost frekansını kapatır düşük frekanslarda çalışarak kendini soğutmaya çalışır. Bu da eğer oyun oynuyorsanız donmalara yol açar. Tavsiyem kaliteli bir termal macun alın (mesela ARTIC-MX4 kendim yıllardır kullanıyorum çok memnunun.)Ve fanınızı temizleyip yağlayın. Ben 6 ayda bir macun değiştirip fanı temizler yağlarım. Laptopumu 7 yıldır kullanıyorum bu sayede saygılar. Ayrıca ek uygulama kullanarak fan hızına müdahale etmenizi önermem ömrünü kısaltabilir.

Sıcaklık değerlerin laptop için ise çok normal. Yükte 95'lere kadar yolu var. Önemli olan işlemcinizin yükte soğuyup soğumadığı. Soğumazsa Boost frekansını kapatır düşük frekanslarda çalışarak kendini soğutmaya çalışır. Bu da eğer oyun oynuyorsanız donmalara yol açar. Tavsiyem kaliteli bir termal macun alın (mesela ARTIC-MX4 kendim yıllardır kullanıyorum çok memnunun.)Ve fanınızı temizleyip yağlayın. Ben 6 ayda bir macun değiştirip fanı temizler yağlarım. Laptopumu 7 yıldır kullanıyorum bu sayede saygılar. Ayrıca ek uygulama kullanarak fan hızına müdahale etmenizi önermem ömrünü kısaltabilir.
Masaüstü kullanıyorum fanı yeni aldım. ama donma veya kasma gibi durum yaşamadım.

Yükte kaç derece oluyor sıcaklık ve kasa temiz mi? Hava sirkülasyonu iyi mi macun değişimi yaptınız mı?
Daha bugün termal macununu bilgisayarcıdan ücretsiz olarak aldım koydum tozlarını alabildigim kadar aldım.
Daha bugün termal macununu bilgisayarcıdan ücretsiz olarak aldım koydum tozlarını alabildigim kadar aldım.
Şırıngaya yeterince koydugu için para istemedi.

Şırıngaya yeterince koydugu için para istemedi.

İşini iyi yapanları kayırıp şunu söyleyeceğim. Bazı mahalle bilgisayarcıları ucuza kaçmak için ucuz, toptan termal macun alıyorlar. Genelde kalitesiz oluyor. Eliniz tornavida tutuyorsa tavsiyem kendiniz termal macunu alıp uygulayın. Tozlarınıda alırsınız en azından macundan mı tozdan mı sorusunu elemiş olursunuz.Normal macunlarla kalite bir macun arasında ısı iletimi konusunda büyük fark var.

İşini iyi yapanları kayırıp şunu söyleyeceğim. Bazı mahalle bilgisayarcıları ucuza kaçmak için ucuz, toptan termal macun alıyorlar. Genelde kalitesiz oluyor. Eliniz tornavida tutuyorsa tavsiyem kendiniz termal macunu alıp uygulayın. Tozlarınıda alırsınız en azından macundan mı tozdan mı sorusunu elemiş olursunuz.Normal macunlarla kalite bir macun arasında ısı iletimi konusunda büyük fark var.
Hocam fan tam takılmamıştı taktım şuan durum iyimi acaba ? boştayken 35 e kadar düşüyor
Hocam fan tam takılmamıştı taktım şuan durum iyimi acaba ? boştayken 35'e kadar düşüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,9 KB · Görüntüleme: 81
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı