Bilgisayar sürekli donuyor

Bilgisayarım son günlerde masaüstünde çoğu zaman donmaya başladı. Bilgisayarımın hangi parçası zarar görmüş olabilir?

Eğer sürekli donmalar yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri söyleceğim.

Bilgisayarin kasasını açin ve ne kadar toz varsa temizleyin eğer laptopsa laptop zor kasa ise kolay.
Gelecektir ve termal macunuda değişim yapmalısınız size önerim Cooler Master'in termal macunu kullanmanız sizi çok rahatlatacaktır donmalar azalacak ve format atmanıza gerek kalmayacaktir.

Bilgisayarım son günlerde masaüstünde çoğu zaman donmaya başladı. Bilgisayarımın hangi parçası zarar görmüş olabilir?

Bana göre bilgisayarınızın bir parçası zarar görmüş olsa muhtemelen çalışmayabilir. Donma yaşıyorsanız arkaplanda işlemcinizi sömüren bir işlem olabilir, casus yazılımla karşı karşıya olabilirsiniz, HDD kullanıyorsanız ve büyük ölçüde dolduysa olabilir diye düşünüyorum.

Bende de donmalar (Yanıt vermeyi durdumalar) VS. oluyor ve ben SSD + HDD kullanıyorum ve HDD'm sıkıntılı. %100 kullanıma çıkıyor ve ondan sonra masaüstü (explorer.exe) ve sistem programları (Görev yöneticisi VB.) donuyor. Tavsiyem, donma geçiyorsa ya da azalıyorsa, görev yöneticisinden, performans sekmesine göz atmandır.

Eğer sürekli donmalar yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri söyleceğim.

Bilgisayarin kasasını açin ve ne kadar toz varsa temizleyin eğer laptopsa laptop zor kasa ise kolay.
Gelecektir ve termal macunuda değişim yapmalısınız size önerim Cooler Master'in termal macunu kullanmanız sizi çok rahatlatacaktır donmalar azalacak ve format atmanıza gerek kalmayacaktir.

Termal macun alacaksanız tavsiyem Cooler Master'ın 20 liralık macunlarından uzak durun. Laptopta deneyimlemiş biri olarak şunu söylerim işlemci ısınmaktan bir hal olmuştu Boos'ta çıkamıyordu. Önerim Arctic MX-4 kendim kullanıyorum çok memnunum.

Termal macun alacaksanız tavsiyem Cooler Master'ın 20 liralık macunlarından uzak durun. Laptopta deneyimlemiş biri olarak şunu söylerim işlemci ısınmaktan bir hal olmuştu Boos'ta çıkamıyordu. Önerim Arctic MX-4 kendim kullanıyorum çok memnunum.

Ben 53₺ olanını aldım ve normalde (Boşta) 54C de gezen işlemci 37C de geziyor (Ekran kartım 33 - 34C). Tavsiye ederim.

N11'den 57 TL'lik termal macun aldım ama 20 25 TL'lik macunlar beş para etmez.
Size Öneriyim 57 60 Tl'lik macunlar iyidir
Ben 53₺ olanını aldım ve normalde (boşta) 54C'de gezen işlemci 37C'de geziyor (ekran kartım 33 - 34C). Tavsiye ederim.

Laptopumda 27C Derece geziyor oyunu açinca 29C'de gözüküyor ama ısınma donma yaşamıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı