bilgisayar sürekli olarak belirli aralıklarda kendini resetlemeye başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
MSI P45 Platinum anakart , Intel E8600 Core 2 Duo 3.33 GHz , Sapphire HD4850 TOXIC , OCZ 4GB 800 Mhz ve 300W Frisby PSU (Güç kaynağını bakkaldan aldınız herhalde –Recep Baltaş) .Size sorum güç kaynağıyla ilgili.Bu işlemci ve anakartı taktırdıktan sonra bilgisayar sürekli olarak belirli aralıklarda kendini resetlemeye başladı .Örneğin, 2K10 oynuyorum ve yaklaşık 20 dakika sorunsuz çalışıyor. Fakat bir süre sonra bilgisayar takılıyor ve yeniden başlıyor.BIOS resetleme,sürüm güncelleme gibi alternatifleri denedim ama hep aynı sorunla karşılaştım.COD: MW2 oynarken de farklı bir sorunla karşılaştım.Oyunu yaklaşık yarım saat sorunsuz oynadıktan sonra masaüstüne atıyor ve "hata raporu gönder-gönderme" uyarısı çıkıyor ve oyun kapanıyor.Bir diğer sorun ise yine aynı oyunda bir süre sonra ATI'den uyarı geliyor ve "ATI, grafik sürücülerinizi sıfırladı" denen bir yazı çıkıyor hemen sonra oyun sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Eğer sorun güç kaynağındaysa bana 750W civarı birkaç model önerebilir misiniz?

Şimdi öncelikle bugüne kadar marka adı vermedim ama artık oyuncuların uzak durması gereken markaları açıklama gereği duyuyorum: Frisby, Quake, Everest ve adı şanı duyulmamış diğer bütün güç kaynakları. Bu güç kaynaklarını ucuza alıp tasarruf yaptığınızı düşünrken bütün sistemi tehlikeye atıyorsunuz. 1000 TL’lik sisteme kesinlikle 10 TL’lik güç kaynağı takmayın. Size tavsiyem uygun fiyatına karşın 720 Watt güç sunabilen Gigabyte Superb 720W almanızdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı