Çözüldü Bilgisayar tamir gördükten sonra kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BurakEnes YT

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 / B450M-DRAGON / RTX 2060 / XLRB 16 GB 3200 MHZ / WD BLUE SN570 500 GB
Merhaba arkadaşlar, direk konuya gireceğim.

Ben bilgisayarımı açılmama sebebinden dolayı tamirciye götürmüştüm. Birkaç gün sonra bilgisayarı geri aldım, bilgisayarı aldıktan sonra bilgisayarda genel bir kasma sorunu oluştu. Format attım düzelmedi, ekran kartı driverini yeniledim, fakat sorun düzelmedi. Oyunlarda 10 ila 20 FPS alıyorum, birçok oyunda denedim ve bu kasma genel sadece oyunlarda değil, programlar içinde de mevcut. Görev Yöneticisi'nden bilgisayarın durumuna bakıyorum fakat CPU vb. kullanımlar eskisi gibi normal. Bilgisayarın genel kasma sorunu ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hard Disk var ise sorun disk kaynaklı olabilir gibi geldi bana üstadım.

Kimseyi yaptığı işten dolayı suçlamak istemiyorum ama vida eksiltmek bir kenara disk değiştirmek bazıları için vicdanen basit bir olay olabilir.

Dediğim gibi asla kimseyi suçlamıyorum ama güvenmek çok zor yaşanan olaylara şahitlik edince. 🥀

Şimdi beni yanlış anlamayın ama bu devirde bilgisayarınızı tamirci adı altında ki bazı kişilere teslim etmek çok sıkıntılı durumlara sokabiliyor insanı. Her şeyden önce eksik herhangi bir parçanız var mı ona bakın önceden nasıldı şu an nasıl karşılaştırmasını yapın bu devirde ki işini yapanlar harici bilgisayarcı tamirci vb. maalesef parçaları sizden habersiz değişebiliyorlar en naif şekilde böyle söyleyebilirim.

İşlemci sıcaklığını kontrol et.
Sıcaklıklar normal
Bazı vakalarda parçaların çalındığını duyduk. Kontrol ettiniz mi?
Kontrol ettim fakat parça çalma gibi bir durum yok.
Şimdi beni yanlış anlamayın ama bu devirde bilgisayarınızı tamirci adı altında ki bazı kişilere teslim etmek çok sıkıntılı durumlara sokabiliyor insanı. Her şeyden önce eksik herhangi bir parçanız var mı ona bakın önceden nasıldı şu an nasıl karşılaştırmasını yapın bu devirde ki işini yapanlar harici bilgisayarcı tamirci vb. maalesef parçaları sizden habersiz değişebiliyorlar en naif şekilde böyle söyleyebilirim.
Çok haklısınız fakat başka çarem yoktu. Bir arkadaşım önermişti, her zaman oraya götürürmüş, her sorununu halledermiş fakat öyle olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı