Bilgisayar temizliği ne sıklıkla yapılmalı?

mr24125

Centipat
Merhaba, bilgisayar alalı 4 ay geçti ve bilgisayarımda fan yok, sıvı soğutucunun 2 fanı var üstte o tozlandı bir de biraz ekran kartımın fanı tozlandı galiba baktığımda. Sizce ne zaman götürmeliyim bilgisayarcıya? Baktığımda 6-9 arası götürün diyorlar.

Merhaba, bilgisayar alalı 4 ay geçti ve bilgisayarımda fan yok, sıvı soğutucunun 2 fanı var üstte o tozlandı bir de biraz ekran kartımın fanı tozlandı galiba baktığımda. Sizce ne zaman götürmeliyim bilgisayarcıya? Baktığımda 6-9 arası götürün diyorlar.
Bilgisayarcıya götürme evde mikro fiber bez ile kaba tozu al ve otomobil temizlemede kullanılan hava makineleriylede temizliyebilirsin fön makineside kullanabilirsin tabikide sıcak değil soğuk hava üflüyecek şekilde. 1 yıl aralıklarla temizleyebilirsin benim olduğum yer çok tozlu o yüzden 8. ayda temizledim tabikide bulunduğun yerde önemli.

Ben 3-4ayda bir temizliyorum baya tozlanıyor. Bilgisayarciya götürmeye gerek yok kasanın kapağını açın saç kurutma makinesi ile temizle. Kalan tozları mikrofiber bezle al ekran kartının üstündeki gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı