Bilgisayar temizliği sonrası FPS düşüşleri başladı

euedaigreet

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, ayda yılda bir temizleyeyim dedim bilgisayarımı ve soğutucu takıp çıkarırken biraz sorun oldu ama yaptım ve bilgisayarımı açtığımda (Termal macun falan koymadım.) oyunlarımda FPS düşüşleri ama bayağı bir ve anlık FPS düşüşleri çok ama çok arttı. Düşünün, oyun ana ekranında bile ki FPS yüksek olması gerekir ama bende FPS 1. :/ Nedenini bilmiyorum, ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımıcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
soğutucu takıp çıkarırken
Soğutucuyu çıkardığınız zaman termal macun yenilemesi yapmanız gerekirdi.
Çekirdekler ısınıyor ve düzgün frekansta çalışamıyorlar. Soğutucu ile işlemci arasındaki macun sayesinde arada ısı iletimi gerçekleşiyor. Macun azalmasından kaynaklı bir durum yaşandığı belli.
En kısa sürede macun yenilemeniz gerekmekte. Bu şekilde kullanım ile işlemci tam frekansta çalışmayacak ısınarak kapanacaktır, bilginize.

Soğutucuyu çıkardığınız zaman termal macun yenilemesi yapmanız gerekirdi.
Çekirdekler ısınıyor ve düzgün frekansta çalışamıyorlar. Soğutucu ile işlemci arasındaki macun sayesinde arada ısı iletimi gerçekleşiyor. Macun azalmasından kaynaklı bir durum yaşandığı belli.
En kısa sürede macun yenilemeniz gerekmekte. Bu şekilde kullanım ile işlemci tam frekansta çalışmayacak ısınarak kapanacaktır, bilginize.

Teşekkür ederim başka yapabileceğim bir şey var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı