Fan temizliği sonrası FPS düşüşü

Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
PATRİOT BRUST 480 GB
Ekran kartı
NVİDİA 840M İNTEL HD GRAPHİCS 5500
Laptopuma fan temizliği yaptırdım fan temizliğinden önce bir şey yoktu fan temizliği yapıldı sonra FPS düşüşleri takılmalar olmaya başladı yaptırdığım yere götürdüm HDD bozuk dedi başka yerden SSD taktırdım halen aynı sorun devam ediyor SSD taktırdığım yere götürdüm chipset bozuk dedi sizce sorun neden kaynaklı olabilir.
Takılmalar sadece oyunda oluyor normal kullanımda herhangi bir takılma yok hatta şöyle diyebiliriz bilgisayara yük binince takılma oluyor chipset kaynaklı bir sorun olabilir mi?

HP Pavilion P202-NT
8 GB RAM.
NVIDIA 840M 2 GB ekran kartı.
Intel HD Graphics 5500.
480 GB Patriot brust SSD.
Intel i5 işlemci.

CPU-Z şuanda takılı mevcut parçalarınızı gösterir. Öncekileri hatırlıyorsanız karşılaştırabilirsiniz aynı olup olmadıklarını.

Sizin bildiğiniz şekilde karşılaştırma yaparak yapmanız doğru olur o zaman. Parçalarınızı en iyi siz bilirsiniz ona göre bakıp değerlendirme yapın hocam.

CPU-Z şu anda takılı mevcut parçalarınızı gösterir. Öncekileri hatırlıyorsanız karşılaştırabilirsiniz aynı olup olmadıklarını.

Tamamdır tek tek bakacağım.

Hocam o zaman ekran kartı sürücünüzü kontrol edin oyuna girerken dahili olan sürücü mü ekran kartının kendisini mi kullanıyor ona bakmamız gerekiyor. Bütün sürücüleriniz güncel mi değil mi ona bakmamız lazım.

Bence böyle işleri güvendiğiniz bir bilgisayarcıya verin ya da kendiniz yapın.

Şu anki aklım olsaydı kendim yapardım ama yapıldı artık.
Hocam o zaman ekran kartı sürücünüzü kontrol edin oyuna girerken dahili olan sürücü mü ekran kartının kendisini mi kullanıyor ona bakmamız gerekiyor. Bütün sürücüleriniz güncel mi değil mi ona bakmamız lazım.

Hepsine baktım sizce chipsetden kaynaklı bir sorun olabilir mi?

Hocam sorunu hangi oyunda yaşıyorsunuz Windows sürümünüz nedir? Windows oem vb. yoksa farklı yollarla mı etkinleştirme yapıldı ? Chipset problemi bana göre en sona alınması gereken ve bütün her şey kontrol edildikten sonra kanaat getirilmesi gereken bir problem diye düşünüyorum.

Hocam sorunu hangi oyunda yaşıyorsunuz Windows sürümünüz nedir? Windows OEM vb. yoksa farklı yollarla mı etkinleştirme yapıldı? Chipset problemi bana göre en sona alınması gereken ve bütün her şey kontrol edildikten sonra kanaat getirilmesi gereken bir problem diye düşünüyorum.

En düşük sistemli olan oyunda bile takılıyor mesela Minecraft gibi Windows 10 Pro kullanıyorum etkinleştirme ise Amazon'dan key alıp yaptım. Bir de PC yarım saat falan çalışınca takılma neredeyse olmuyor diyebilirim.

Geri
Yukarı