Bilgisayar toplamak, bilgisayar satın almaktan daha keyiflidir :)

Bence 3770k'ya gerek yok. Hatta bence AMD sistem topla ve 4500 TL para verme. Yine açık çarpan işlemcili sisteme sahip olursun. Yani nedense yüksek intel işlemcilerle çok işin olmayacakmış havası aldım ben. Şöyle bir AMD sistem olabilir bence;

Ürün Fiyat Adet KDV Dahil Tutar *Avantajlı Tutar

SAPPHIRE
HD7870XT GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
329,00 USD 751,21 TL *563,40 TL
SANDISK
120GB Extreme Sata 3.0 SSD (Okuma 550MB / Yazma 510MB)
175,00 USD 399,58 TL *299,68 TL
COOLER MASTER
HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
225,00 USD 513,74 TL *385,31 TL
ASUS
24" ML248H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
359,00 USD 819,70 TL *614,78 TL
LOGITECH
Z-313 2+1 SES SİSTEMİ
56,50 USD 129,01 TL *96,75 TL
COOLER MASTER
MEGAFLOW 200MM KIRMIZI LED SESSİZ FAN
22,00 USD 50,23 TL *37,67 TL
Toplam (KDV Dahil):​
4.261,55 TL
*3.196,16 TL

Öncelikle diğer arkadaşlar senin elimdeki 7850'yi CF yapmak istiyorum dediğini atlamışlar. Ben o yüzden sana HD7850 ile yüksek Crossfire yapman için daha yüksek performanslı HD7870 seçtim.

Dediğim gibi pahalı bir intel sistem senin için gereksiz. İsteklerini anladığımı düşündüğüm için bana para israfı olacak gibi geliyor. Bu Amd işlemci hem OC yapman için hem de yüksek performansıyla seni alır götürür.

Ramlerin AMD'nin desteklediği 1866 Mhz hızında. küçük bir OC ile yine bu yüksek değerde çalıştırırsın. Kasa genel rengi ile uyumlu kırmızı olması cabası :)

Sistemde Intel i7 seçmeyerek kazandığımız parayı SSD ve kaliteli multimedya ürününe yatırdık. Logitech Z serisi iyidir ;)

ThermalTake'in Contac30'unu kuullandım, memnun kaldım. Bu da yeni ürünü.

20cm fan istiyorum dedin, biz de yaptık :D Yine kasa rengi kırmızı led ışıklı.

Monitörün de 2ms tepki süreli, güzel taasarımlı bir monitör. Yalnız HDMI porttan bağlaman gerek. Bunun yanında Vga'sı da var.

Kasada kullanılan PSU 750w CF ve OC yapacağın için 600w üstü olması gerek. CoolerMaster'ın gaming serisi PSU kullanılmış. Ancak modüler bir Psu mu değil mi onu tam anlayamadım. Eğer istersen değiştirebilirsin tabii kasayı. Ama bence güzeldir.

Eğer ekran kartını CF yapmak istiyorsan gel beni dinle böyle bir sistem yap. Ha yok diyorsan mutlaka arkadaşları dinle gtx770 falan olan bir sisteme yönel. Ama şu şartlar altında intel yine de gereksiz görünüyor bana.

Ben de 7870 ekran kartı ve 8320 işlemcide karar kılmıştım-tamamen F/P ürünleri-. Kafama yattı. Fakat şu an elimde Cooler Master Hyper 212X işlemci soğutucusu olduğu ve ürünü anakarta taktığım için değişim de yapmazlarsa bunu kullanmayı düşünüyorum. İki adet Turbine Master 120mm fanlar da hazır. Tam bir Cooler Master sistem olacak :D Elimde şu anda 5+1 Logitech Speaker var. SSD yi çıkarabilirim onun dışında. Yerine Black serisi HDD alabilirim. Bu gibi küçük değişikliklerin dışında benim tam isteklerime göre bir sistem yapmışsın. Hem tebrik ederim hem de çok teşekkür ederim. Bu sayede G.Skill de denemiş olacağım, AMD'ye karşı önyargımı yıkacağım, marka takıntısından vazgeçip Corsair yerine Cooler Master kasa alacağım ayrıca
Bekle beni Crysis :D:D
Bu arada Crysis 3 kadar zorlayacağını düşündüğüm Hayssam Keilany grafik modifikasyonlarını unutmamak gerekir :). Bu aralar Skyrim üzerinde çalışıyor. Brigade 3.0 a da bakarsan ne kadar kaliteli işler yaptığını görürsün. İnsan dışında tüm dokular tamamen gerçek, hatta ilk fotoğrafını gördüğümde "Herhalde bir dekorasyon dergisinden çaldığı fotoğrafı bize simülasyon diye yutturuyor." demiştim:D; fakat tamamen yanılmışım...
Biraz daha fazla para ödeyerek ASUS ekran kartı alacağım. Çünkü ekran kartına da bayağı yükleneceğim için O.C şart, CF ye gerek de kalmaz böylece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı