Bilgisayar toplamak için çok para verilmeli mi?

Vallahi Amerika'da 14-15 yaşında çocuk biriktirdiği harçlıklarla RTX 3080 sistem kurabiliyor, ama malum ülkemizdeki ekonomi nedeniyle biz anca paylaştığı konuya beğeni atıyoruz Reddit'te =)
Neyse konu dağılmasın. Dediğim gibi kendin para kazanmaya başladıkça istediğin tarz sistemleri kurarsın.

14 15 abartı olur cidden Almanya'da yaşayan arkadaşım küçük arkadaşım demek mantıklı olur 10 yaşında efsane RGB aydınlatmalı odası var 2 katlı evi var ailesinin arabaları var 2 tane ve ayrıca çocukta PlayStation 4 Pro ve RTX 3070 var ben bunlara gerek duymam bana buradaki PlayStation 4 Pro yeterli sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz terbiyeli büyütüldük bizim gibiler burada hatta bazıları 16 yaşında PS3'ü 2. elden almaya çalışanlar var cidden durumumuz fazla kötü

Ne kadar çok para? DDR5 ve USB4 çıktığında evet.

Aga ben 2 sene sonra 15 ay çalışıp 5600X 6700XT sistemi nasıl alırım diye düşünüyorum bir de daha monitör vs. eklenmemiş hali ile.

Sizce iyi bir bilgisayar toplamak için cidden bu kadar büyük paralar verilir mi veya bilgisayar gerekli mi?

Tamamen kullanım amacına bağlı bu. Oyun oynayıp oynamayacağın önemli. Hatta ne tarz oyunlar oynadığın bile önemli. CS:GO, LOL oynayacaksan büyük paralar verilmez. Gerçi Türkiye'de vereceğin herhangi bir para her türlü "büyük" oluyor da. Neyse.

AAA oyunlar oynayamayı düşünüyorsan mecburen "büyük" paralar vermek zorunda kalıyorsun. Oyun oynamayan birisi için ortalama işlemci, SSD ve günümüz şartlarında 16GB RAM yeterli bence. Oyun oynamayan birisinin ekran kartı almasına bile gerek yok direkt APU işlemci kullanıp ekran kartı masrafını da düşebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı