Bilgisayar toplamak yerine konsol almak mantıklı mı?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
2-3 yıl sonra elimdekini satıp bilgisayar toplamayı düşünüyordum. Ama tekrar düşünce, oyun piyasasının konsollar üzerinde daha çok durduğunu düşündüm (öyledir ya da değildir demiyorum sadece benim düşüncem). O yüzden "Acaba bilgisayar toplamak yerine konsol mu alsam?" gibi bir düşünce oluştu içimde.

Şu ana kadar sadece kendi konsolum olmadı hiç. 2-3 defa internet kafelerde, 1 defa da tatil köyünde oynamıştım (PS2 bu). O yüzden konsol kullanımına alışık değilim. Artı yön olarak, evde 4K televizyon var. 4K televizyon ile daha iyi oynanıyormuş sanırım. Ayrıca konsollar hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

2-3 yıl sonra fiyatlar ne olur bilmem ama şimdi alsak bile yurt dışından sipariş ederiz muhtemelen daha ucuz olsun diye. Sizce hangisi daha mantıklı olur?

Eskiden hi-end desktop pc dışında oyun oynanmaz derdim. Zamanla piyasa garipleşti ve oyuna ayıracak zamanımız azaldı. Ultrabook + konsol şu an en iyi seçenek oldu bana da.

2-3 yıl sonra elimdekini satıp bilgisayar toplamayı düşünüyordum. Ama tekrar düşünce, oyun piyasasının konsollar üzerinde daha çok durduğunu düşündüm (öyledir ya da değildir demiyorum sadece benim düşüncem). O yüzden "acaba bilgisayar toplamak yerine konsol mu alsam?" gibi bir düşünce oluştu içimde.

Şu ana kadar sadece kendi konsolum olmadı hiç. 2-3 defa internet kafelerde, 1 defa da tatil köyünde oynamıştım (PS2 bu). O yüzden konsol kullanımına alışık değilim. Artı yön olarak, evde 4K televizyon var. 4K televizyon ile daha iyi oynanıyormuş sanırım. Ayrıca konsollar hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

2-3 yıl sonra fiyatlar ne olur bilmem ama şimdi alsak bile yurt dışından sipariş ederiz muhtemelen daha ucuz olsun diye. Sizce hangisi daha mantıklı olur?

Kesinlikle konsol bence çünkü rahat bir 6 yıl gideri vardır ve yurt dışı da 4000 4200 TL'ye getirebilirsin ayrıca konsolda oynarken hile gelme ihtimalde yok.

Konsol oyunlarına verecek paran varsa konsol al, korsan oynarım diyorsan PC. Rekabetçi oyuncuyum diyorsan PC al, chill bir oyuncuyum diyorsan konsol al. Unutmadan konsol oyunlarının daha pahalı olduğunu fakat Exclusive oyunların eşi benzeri olmadığını söyleyeyim.

Geri
Yukarı