Bilgisayar Toplarken Alinacak Parca Sırası

İlk olarak kasa, güç kaynağı ve SSD gibi şeyler almanız daha iyi olacaktır. Son aylarda ise en güncel işlemci ve ekran kartını almanız daha iyi olacaktır.
Ben her zaman öncelikle içte bulunan parçaları seçerim, ondan sonra kasa vs seçerim. Önce kasa seçebilirsiniz, ancak belki anakart,belki de ekran kartı kasaya sığmaz, ondan sonra uğraş dur, hiç değmez o nedenle ilk olarak iç parçalar derim ben.

Bende arkadaslara katiliyorum. Dolar Rusya ile iliskilerimizi duzelttigimiz icin ve aramizdaki ticarette kullanilcak paralar Tl ve ruble olmasinin artik istenmesi uzre dolarin dususunu gozlemleyebiliriz. Ayrica hepsini 1 ayda alip garantilerinin yakin olmasi varken 6 ayda almak mantiksiz ve kullanamicaksin parcalar oyle beklicek,en iyisi beklemen. Bende toplucam ama rx 470'i bekliyorum.

Ben her zaman öncelikle içte bulunan parçaları seçerim, ondan sonra kasa vs seçerim. Önce kasa seçebilirsiniz, ancak belki anakart,belki de ekran kartı kasaya sığmaz, ondan sonra uğraş dur, hiç değmez o nedenle ilk olarak iç parçalar derim ben.
6 ay önce sistem tavsiyelerinde GTX970 önerilirken, şimdi 1060 veya RX480 öneriliyor. Bu açıklayıcı olmuştur.

Parçalardan ekran kartı hariç birini de almasan bilgisayar çalışmayacağı için önceden almanın bir anlamı yok. Ama parçaları gördükçe gaza gelip daha çok biriktiririm diyorsan al.:) İlk olarak kasa tavsiye ederim. Hem daha günceli çıkmıyor hem de gaza getirir insanı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı