Bilgisayar toplarken "bekleyin" denmesi

Mr.Vandertramp

Picopat
Daha fazla  
Yanlış anlamayın "biraz daha bekleyin" veya "şimdi alınmaz" gibi ifadelerin denmesine karşı çıkmıyorum fakat neredeyse 4 yıldır aynı şeyi duyduktan sonra ve anlık durumu inceledikten sonra cidden sıkmaya başlamadı mı?

Sürekli insanlara "bekleyin" "bekleyin" deniliyor ve bunlardan biri benim. Yıllardır para biriktiriyorum ve neredeyse elimde 12-14 binlik bir bütçe var ve şimdi insanlar gelip bana "ekran kartı için beklemelisin" diyor. Yıllardır bekleyin dendi ne oldu? Sürekli bekledim bekledim ve fiyatlar neredeyse 3 katına çıkmış durumda(düşecek gibi durmuyor aynı zamanda)

GPU stoklarının 2022'de anca düzeleceğini ve ekonominin o zamana kadar daha bile kötü olacağını göz önünde bulundurursak, Türkiye'de ortalama bir bilgisayar alıcına yarım yıl veya 1 yıl bekleyin demek bence artık saçma olmaya başladı. Sonuçta herkes piyasayı 7/24 takip etmiyor, bir bakıyor 4-5 ay önce 1600 lira eden ekran kartı olmuş neredeyse 3600 lira...

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında çok merak ediyorum.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamayın "biraz daha bekleyin" veya "şimdi alınmaz" gibi ifadelerin denmesine karşı çıkmıyorum fakat neredeyse 4 yıldır aynı şeyi duyduktan sonra ve anlık durumu inceledikten sonra cidden sıkmaya başlamadı mı?

Sürekli insanlara "bekleyin" "bekleyin" deniliyor ve bunlardan biri benim. Yıllardır para biriktiriyorum ve neredeyse elimde 12-14 binlik bir bütçe var ve şimdi insanlar gelip bana "ekran kartı için beklemelisin" diyor. Yıllardır bekleyin dendi ne oldu? Sürekli bekledim bekledim ve fiyatlar neredeyse 3 katına çıkmış durumda(düşecek gibi durmuyor aynı zamanda)

GPU stoklarının 2022'de anca düzeleceğini ve ekonominin o zamana kadar daha bile kötü olacağını göz önünde bulundurursak, Türkiye'de ortalama bir bilgisayar alıcına yarım yıl veya 1 yıl bekleyin demek bence artık saçma olmaya başladı. Sonuçta herkes piyasayı 7/24 takip etmiyor, bir bakıyor 4-5 ay önce 1600 lira eden ekran kartı olmuş neredeyse 3600 lira...

Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında çok merak ediyorum.

Saygılar.

Şimdi almanız lazım demiştim bir konuda herkes kızgın atmıştı. Paran varsa alacaksın yoksa paranın değeri düşecek zaten şimdi almazsan ileride pişman olacaksın.

Ben beklemeyin diyorum lise de hep bekledim bekledim zararlı çıktım. Benim ki de biraz mecburi bir bekleyişti ama sonuçta alabileceğimden daha kötüsünü aldım. Alacak insanlar bekleyecekse şöyle beklesin piyasayı bir izlesinler 1 ay fiyatlar nasıl gidiyor falan. Fikir sahibi olup o an alacağı en iyi sistem bu diyip denk getirince alsınlar.

Türkiye'de her şeyin fiyatı gün gün artıyor. Paranız varsa direkt yapıştırın, vurkaç devri artık. Ekonomiden ve ülke yetkililerinden böyle öğrendik. Ben artık bir şey alacaksam indirime girmesini falan beklemiyorum direkt satın alıyorum. 2019'da 400 TL'ye G233 satın aldım, şu anda fiyatı 1.128 TL.

Gerçekten böyle bende artık daha da fiyatlar artmadan RX560'lı bir sistem aldım herkes bekle bekle düşer diyor ama düştüğü falan yok hep artıyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı