Bilgisayar Toplayacak Birisinin Öğrenmesi Gerekenler

İslemci merkezi işlem birimi, sistemin beynidir. Ekran kartı, RAM, giriş-çıkış birimlerinin arasındaki iletişimi saglar. İşlemcide frekanstan çok nesil önemlidir. Örneğin i5 8400 2.7 GHz olmasına rağmen 4 GHz olan FX 8350'den çok daha ötede bir performansı var.
Bir anda öğrenilebilecek bir konu değil. Forumda 1 ay takılmak yeterli diye düşünüyorum.

O kadar çok püf noktası var ki bu işin, birini atlarsan ileri de karşına sorun olarak çıkar. Eğer aklında bir bilgisayar toplamak var ise yardımcı oluruz fakat ben sıfırdan öğrenmek istiyorum diyorsan bence staj yapmalısın, en mantıklısı. Çünkü çok ince boncuk bir iş. Ben bile bilgisayar bölümü okuduğum halde geçen işlemciyi takarken anakart işlemci yuvasında ki pini yamulttum doğal olarak uzmanına götürdüm ki çocukluğumdan beri bu işin içerisindeyim bilmediğimiz çok şey var tabi ki de bu işin içinde olup hata yapan insanlar oluyor, genel olarak anlatmak istediğim teorik öğrenim pc konusunda yetersiz kalabiliyor, alt komşum bilgisayarını boza boza öğrendi sonra kendisi sağdan soldan ikinci el parçalar alarak kendisine bilgisayar kurdu üstelik benden 5 yaş büyük.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı