Bilgisayar USB Bellek Okumuyor

M

Mertcan Başel

Ziyaretçi
Arkadaşlar Sandisk Cruzer Edge 32 gb usb belleğim var. Bilgisayar görüyor ama okumuyor.
Sistem bileşenleri:
Amd FX 6100 işlemci
8 gb Gskill bellek
Sapphıre HD 6850 ekrankartı
HAF 942 kasa
Gigabyte 970A-UD3 anakart
Hyper 212 Evo işlemci soğutucu
LG monitör
1tb Seagate harddisk

OFr5b5d.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri ile usb bellek okunmasının alakası yok.
Usb belleği biçimlendir.
Veya basit birim oluştur.
İçinde çok önemli dosyalarım var. Biçimlendirmemin imkanı yok. Kendi bilgisayardımda ve Windows 8 ve 8.1 işletim sistemi olan bilgisayarlarda takır takır çalışıyordu. Windows 7 işletim sisteminde hep aynı sorun oluyor.

Yanlız windows 7 ve 8 aynı format biçimlerini kullanır ve okur.
Belli ki zarar gören dosya biçimi, kurtarmak için programlar var.
Emin değilim ama birim büyüt diyerek de kurtarabilirsiniz.

Öncelikle resimden anladığım kadarıyla NTFS ile biçimlendirilmiş. Yani ya Windows GO! var ya da Format atmak için içine ISO yakılmış... Eğer içine Windows girmiyor ise WinRAR ile deneyin. Orada görüyor ise ve NTFS desteklenen biçim olduğuna göre %90 ihtimal ile girecektir. Girmez ise birde Çalıştır'a dskmgr.exe yazıp bakın.

Öncelikle resimden anladığım kadarıyla NTFS ile biçimlendirilmiş. Yani ya Windows GO! var ya da Format atmak için içine ISO yakılmış... Eğer içine Windows girmiyor ise WinRAR ile deneyin. Orada görüyor ise ve NTFS desteklenen biçim olduğuna göre %90 ihtimal ile girecektir. Girmez ise birde Çalıştır'a dskmgr.exe yazıp bakın.
Teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Sorunu çözdüm. FAT32 şeklinde tekrar biçimlendirdim ve sorun çözüldü :D.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı