Bilgisayar uyku modundayken oyun indirilir mi?

Uyku modu dediğiniz şey bilgisayarın gereksiz işlemleri (Windows'un çoğu bileşeni dahil) kapatıp en az voltaj çekmesidir. Yani evet elektrik harcar ve hayır uyku modunda gene aynı sebeplerden dolayı oyun indiremezsiniz.

Peki oyun açık dursa oyunu kapatırmı ve uygu moduna alınca normalden daha azmı elektektirik harcar.

Peki oyun açık dursa oyunu kapatırmı ve uygu moduna alınca normalden daha azmı elektektirik harcar.
Evet hocam örneğin yük altında ekran kartınız 1.2w elektrik harcıyorsa yüksüz bu yarı yarıya kadar düşer. Rakamlar farazidir ancak temelde uyku modu budur.

Oyun açık dursa kapatır mı o tamamen sizin anakartınıza ve sisteminize bağlı. Ben bilgisayarı kapatıp açtığımda bile bazen işlemlerime devam edebiliyorum kısa süreli hafızaya alındığı için ama bu sistemden sisteme değişir.

Evet hocam örneğin yük altında ekran kartınız 1.2W elektrik harcıyorsa yüksüz bu yarı yarıya kadar düşer. Rakamlar farazidir ancak temelde uyku modu budur.

Oyun açık dursa kapatır mı o tamamen sizin anakartınıza ve sisteminize bağlı. Ben bilgisayarı kapatıp açtığımda bile bazen işlemlerime devam edebiliyorum kısa süreli hafızaya alındığı için ama bu sistemden sisteme değişir.

Peki indirmenin bir yöntemi var mıdır uyku modunun dışında.

Peki indirmenin bir yöntemi var mıdır uyku modunun dışında.
Hocam torrent programlarında indirmeden sonra kapatma seçeneği oluyor, yok ben torrent kullanmıyorum derseniz cmd üzerinden komut yazarak bilgisayarın belli bir süre sonra kendiliğinden kapanmasını sağlayabilirsiniz.

CMD > shutdown -s -t x*

*:Buraya saniye cinsinden ne kadar süre sonra kapanmasını istediğinizi yazacaksınız. Örneğin shutdown -s -t 1800 yazarsanız bilgisayarınız 30 dakika sonra kendiliğinden kapanır.

Hocam Torrent programlarında indirmeden sonra kapatma seçeneği oluyor, yok ben Torrent kullanmıyorum derseniz CMD üzerinden komut yazarak bilgisayarın belli bir süre sonra kendiliğinden kapanmasını sağlayabilirsiniz.

CMD > shutdown -s -t x*

*:Buraya saniye cinsinden ne kadar süre sonra kapanmasını istediğinizi yazacaksınız. Örneğin shutdown -s -t 1800 yazarsanız bilgisayarınız 30 dakika sonra kendiliğinden kapanır.

Peki ekran açık olur mu yoksa uyku modu şeklinde olup kapanırmı.

Peki ekran açık olur mu yoksa uyku modu şeklinde olup kapanırmı.
Siz indirmek istediğiniz şeyi indirmeye başlayın atıyorum 3 saat sonra indirme bitecek, CMD komutuna shutdown -s -t 10800 yazdınız bilgisayarınız 3 saat sonra kapanacak.

Monitörlerin zaten güç tasarrufu modu olduğu için uzun süre kullanmazsanız kendisini kapatacak. Önemli olan sisteminizin kapanmaması. Monitör açık kapalı bir şey fark etmez.

Siz indirmek istediğiniz şeyi indirmeye başlayın atıyorum 3 saat sonra indirme bitecek, CMD komutuna shutdown -s -t 10800 yazdınız bilgisayarınız 3 saat sonra kapanacak.

Monitörlerin zaten güç tasarrufu modu olduğu için uzun süre kullanmazsanız kendisini kapatacak. Önemli olan sisteminizin kapanmaması. Monitör açık kapalı bir şey fark etmez.

Peki kasa ışıklarını nasıl kaoataiblirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı