Bilgisayar ve Yazılım Mühendisleri ne iş yapar?

Daha fazla  
Şuanda 11. sınıfım. Seneye üniversite sınavına gireceğim ve açıkçası kendime güveniyorum. İyi bir yere yerleşebileceğimi düşünüyorum. Teknolojiye ilgim var. Bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okuyabilirim. Ya da ailemde bir çok sağlıkçı olduğu için tıp da okuyabilirim. Sorum şu ki, bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okursam beni nasıl meslekler bekliyor, ne gibi bir gelecekle karşılaşırım?

Şuanda 11. sınıfım. Seneye üniversite sınavına gireceğim ve açıkçası kendime güveniyorum. İyi bir yere yerleşebileceğimi düşünüyorum. Teknolojiye ilgim var. Bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okuyabilirim. Ya da ailemde bir çok sağlıkçı olduğu için tıp da okuyabilirim. Sorum şu ki, bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okursam beni nasıl meslekler bekliyor, ne gibi bir gelecekle karşılaşırım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu anda 11. sınıfım. Seneye üniversite sınavına gireceğim ve açıkçası kendime güveniyorum. İyi bir yere yerleşebileceğimi düşünüyorum. Teknolojiye ilgim var. Bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okuyabilirim. Ya da ailemde birçok sağlıkçı olduğu için tıp da okuyabilirim. Sorum şu ki, bilgisayar ya da yazılım mühendisliği okursam beni nasıl meslekler bekliyor, ne gibi bir gelecekle karşılaşırım?

Seni bol bol kod ve gün boyu masa başı maaşı çok yüksek bir iş bekliyor. Ama başarabilirsen tabii ki.

- Arleigh abi, bilgisayarım açılmıyor bir bakar mısın?
- Arleigh abi, Steam'den oyun aldım. Nasıl yükleniyor bu?

Kalan zamanlarda da gerçek zamanlı gömülü yazılım geliştiriyorum işte.

O zaman konu açılmışken sorayım. İlk önce C mi öğrenilmeli yoksa Java vs. mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir ara izleyeceğim.
Seni bol bol kod ve gün boyu masa başı maaşı çok yüksek bir iş bekliyor. Ama başarabilirsen tabii ki.
Bol bol kodu yazmayı ünivetsitede her ayrıntısıyla öğretiyorlar mı, yoksa önceden birşeyler bilmem gerekir mi?
- Arleigh abi, bilgisayarım açılmıyor bir bakar mısın?
- Arleigh abi, Steam'den oyun aldım. Nasıl yükleniyor bu?

Kalan zamanlarda da gerçek zamanlı gömülü yazılım geliştiriyorum işte.
Nerede çalışıyorsunuz? Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz? Kalan zamanda derken boş zamanınızı mı kastettiniz yoksa işiniz tamamen bu mu? Onlar mı sizi buldu yoksa bir yere girmek için çok uğraştınız mı?

Nerede çalışıyorsunuz? Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz? Kalan zamanda derken boş zamanınızı mı kastettiniz yoksa işiniz tamamen bu mu? Onlar mı sizi buldu yoksa bir yere girmek için çok uğraştınız mı?
İşin şakasıydı o.

Savunma sanayiinde çalışıyorum. Gömülü sistemler üzerine. Maaşım bana yetiyor. İyi bir üniversiteden mezun olduğum için sıkıntı olmadı. İkinci işim.

Yeni konular

Geri
Yukarı