Bilgisayar vs konsol

ScoopsAhoy

Hectopat
Yer
Bursa, Türkiye
Daha fazla  
Merhaba şu an elimde 4 GB RAM, 1 TB HDD, AMD Radeon 530 ekran kartlı ve AMD A9-9420 işlemcili Lenovo Ideapad 320 model laptop var. 4 yıldır kullanıyorum oyun dışında herhangi bir sıkıntım yok ancak oyun oynayamıyorum. Çok ısınıyor ve çok kasıyor. Sizce oyun oynamak için konsol mu alsam? Yoksa yeni bir PC mi satın alsam? Bu yaz almayı düşünüyorum. Yazın fiyatlar nasıl olur, tahminleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe min10k ise 2060 veya 3050 sistem bulabilirsin. 6k altındaysa series s almak daha mantıklı.

Son düzenleme:
Konsol almanızı öneririm. Yeni nesil konsoldan mı bahsediyorsunuz bilmiyorum ama, yeni nesiller rahat 7-8 sene götürürler. Özellikle PS'a gelen yeni abonelik sistemi ve Xbox'ta halihazırda olan Game Pass sistemi ile oyunlara çok para harcamadan dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Bilgisayara hiç bulaşmayın derim.

Eğer bütçeniz yoksa 2. el bir konsol almanızı tavsiye ederim. Eğer bütçeniz varsa PC her zaman daha iyidir.

Ben Playstation oyunlarını pc oyunlarından daha çok sevmeme rağmen bilgisayarım bozulduğu için zaruriyetten almıştım, ps4 pro bence oyun zevkin daha yatkınsa alınabilir, yanına da bir yıllık ps plus alırsın akar gider.

Merhaba şu an elimde 4 GB RAM, 1 TB HDD, AMD Radeon 530 ekran kartlı ve AMD A9-9420 işlemcili Lenovo Ideapad 320 model laptop var. 4 yıldır kullanıyorum oyun dışında herhangi bir sıkıntım yok ancak oyun oynayamıyorum. Çok ısınıyor ve çok kasıyor. Sizce oyun oynamak için konsol mu alsam? Yoksa yeni bir PC mi satın alsam? Bu yaz almayı düşünüyorum. Yazın fiyatlar nasıl olur, tahminleriniz nelerdir?
Strateji türü gibi klavye ve fare gerektiren oyunlar oynamıyorsanız Xbox alın keyfinize bakın.
Ben çoktan öyle yapacaktım lakin strateji oyunlarını sevdiğim ve Türkçe yama vs uğraştığım için PC'ye mahkumum.

Geri
Yukarı