Bilgisayara 4 tane virüs girdi

Flake

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımda Photoshop yaparken bir anda Windows Defender'dan 4 tane tehdit bulundu uyarısı geldi virüsün nereden bulaştığınıda anlamadım bu virüsleri kesin olarak nasıl temizleyebilirim? Bir bilgisayarcıya götürüp Low level format attırsam tamamen kesin olarak temizlenmiş olur mu?
Virüsler:

1708165682276.png

1708165693530.png

1708165701669.png

1708165708703.png

1708165731714.png

1708165737391.png

Ek olarak virüs girdikten sonra bilgisayarı her açtığımda bu hatayla karşılaşıyorum.

1708165819117.png

Merhaba bilgisayarımda Photoshop yaparken bir anda Windows Defender'dan 4 tane tehdit bulundu uyarısı geldi virüsün nereden bulaştığınıda anlamadım bu virüsleri kesin olarak nasıl temizleyebilirim? Bir bilgisayarcıya götürüp Low level format attırsam tamamen kesin olarak temizlenmiş olur mu?
Virüsler:

Eki Görüntüle 2118603

Eki Görüntüle 2118604

Eki Görüntüle 2118605

Eki Görüntüle 2118606

Eki Görüntüle 2118608

Eki Görüntüle 2118609

Ek olarak virüs girdikten sonra bilgisayarı her açtığımda bu hatayla karşılaşıyorum.

Eki Görüntüle 2118613
temiz kurulum yapın

Virüsler:

Eki Görüntüle 2118603

Eki Görüntüle 2118604

Eki Görüntüle 2118605

Eki Görüntüle 2118606

Eki Görüntüle 2118608

Eki Görüntüle 2118609

Eki Görüntüle 2118613

Kaspersky veya ESET ile bilgisayarı taratın öyle silmeyi deneyin. Silmezse Kaspersky Rescue Disk kurup onunla deneyin.

Aldığınız uyarı sanırsam Defender'ın sildiği virüslü dosya. Virüste o dosyayı çalıştırmayı denediğinde dosya bulunamadı hatası vermiş.

Temiz kurulum yapın.

Temiz kurulum nasıl yapacağımı bilmiyorum anlatabilirseniz sevinirim.

Hocam Kaspersky Free sürümünü kurunuz tam tarama çekiniz hiçbir sorununuz kalmaz.

Hemen yapıyorum yine de içimin rahat etmesi için format atmalı mıyım?

Kaspersky veya ESET ile bilgisayarı taratın öyle silmeyi deneyin. Silmezse Kaspersky Rescue Disk kurup onunla deneyin.

Aldığınız uyarı sanırsam Defender'ın sildiği virüslü dosya. Virüste o dosyayı çalıştırmayı denediğinde dosya bulunamadı hatası vermiş.

Windows Defender'dan virüsü kaldır dedim kaldırdığını söylüyor ama içim yine de rahat etmiyor Malwarebytes ile tarattım ve ondan tarattığımda yine aynı virüslerin bulunduğunu söyledi oradanda kaldıra bastım.

Malwarebytes ile tarat. İçin rahat olsun istiyorsan formatla.

Windows Defender'dan hemen sonra Malwarebytes ile tarattım virüs uyarısı verdi kaldırdım ama büyük ihtimal içimin rahat olması için format attırıcam.

Windows Defender'dan hemen sonra Malwarebytes ile tarattım virüs uyarısı verdi kaldırdım ama büyük ihtimal içimin rahat olması için format attırıcam.

Kendinde temiz kurulum yapabilirsin. Boşuna bilgisayarcılara para kıyma. Elinizde en az 8 GB USB bellek olsun yeter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı