Bilgisayara ayran döküldü

fevzidurmayan

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şarj girişinin oradan klavyenin sol tarafını kapsayacak şekilde ayran döküldü, sonra bilgisayar kapandı, peçete ile yüzeydekileri temizledim ama içine kaçmıştı bilgisayarın sağ ve klavye tarafından biraz ayranı çıkardım ama açılmıyor, şimdi de v şeklinde koyup beklemeye aldım kendimi. Sizce bu durumdan sonra yapmalıyım?
Bu bilgisayar bana hiç yaramıyor, önceden de ekranı bozulmuştu daha geleli 1 ay falan olmuştu umarım çalışır evdeki yöntemlerle.

Hocam PC ye döküldüyse klavye mouse 2. Plana düşmeli anakartı ekran kartını falan silin hemen.
Laptop olduğu için direkt içine almış ayranı, içinden de yanık ayran kokusu geliyor.
Büyük ihtimal profesyonel yardım gerekli.
Şarja taktım çalışmıyor.
İsterseniz yeni laptop alın bütçeniz var mı?
@lykiamami hocam neye güldünüz söyleyin biz de gülelim.
Hayır.

Laptop olduğu için direkt içine almış ayranı, içinden de yanık ayran kokusu geliyor.

Şarja taktım çalışmıyor.

Hayır.
Yanık kokusu geldiyse laptop için:
Esselaaaaa...

Asus x540ma.
Zaten iyi de değildi ama çok çektim ekranından çerçevesinden falan ama bu son oldu artık.
Hocam güzelce anakartı çıkarın saf alkol veya tiner ile temizleyin. Sonradan kuruduğundan emin olun. Üstünde 1-2 defa uzaktan saç kurutma makinesi tutun. Tüm parçaların arındığından emin olduktan sonra toparlayıp deneyin ki yanık kokusu da aldıysanız pek ümit bağlamayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı