Bilgisayara Bulaşan Virüs

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba.
Nasıl oldu hiç bilmiyorum ama geçen gün 1 TB'lik harddiskimi bilgisayarıma taktım. Şifre istedi her zamanki gibi, şifreyi girdim. Sonra açılmasını bekledim. Bilgisayarımda Yerel Disk H gözüküyor ama bir türlü isim gelmiyor. Dosyalar gelmiyor. Bozulsa şifre bölümü de gelmez çünkü harddiskin kendi bir bölümü. Diğer bilgisayarlarda da aynı şey tekrar etti.

Diğer harddiskimi denedim. Onu da benim bilgisayarıma takmadım belki virüs bulaşır diye. Diğer bilgisayarlarda denedim onda da resimlerin videoların önizlemeleri yok ve açılmıyor. Bilgisayara atınca resmi gene açmıyor. Harddiski çektim sonra açtım 2 saniye açılıp resim kapanıyor. Diğer bilgisayarada virüs bulaştı yani.

Benim bu bilgisayarda ise Program ve Özellikler bölümüne giriş yapamıyorum. Lütfen yardım edin! 4 senelik arşivlerim var.
Bu harddisk silinmeden ikisini de nasıl kurtarabilirim? Bilgisayarları nasıl temizlerim. Lütfen yarım edin! :'(

Ek: Az önce konuyu oluştururken bu sayfaya erişim engellendi yazdı. Tövbe tövbe korkmaya başladım Allah'tan kameraya bant yapıştırmıştım çok önceden. CIA mi girdi bilgisayara? VPN ile girdim şu anda.

Ne tür bir zararlı bu söylediklerin net anlaşılmıyor. Fakat cryptolocker türevi bir zararlı ise işlemler değişebilir.

Sağlam bir bilgisayardan Rescue Disk oluşturup tam tarama yapıp zararlıları silin. Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın

Ardından BitDefender veya Kaspersky kurup tam tarama gerçekleştirin. Aktif koruma sağlayan bu yazılımlar olmadan harici HDD veya USB aygıt takmayın, zararlı varsa onlara da bulaştırır. Bilgisayar tam taraması bittikten sonra teker teker harici diskleri takıp onları taratıp zararlıları silin.

Aşağıdaki işlemi yapmanızı tavsiye ederim.
Farbar yazılımını masaüstüne indirip yönetici olarak çalıştırın. 2 log verecek. Logları paylaşın. Size yardımcı olabilirim.

Öncelikle herkese çok teşekkürler. 1 Günlük uyarı aldığım için cevap yazamadım. Bilgisayarı Malwarebytes ve Norton'la tam tarama yaptım. Fakat üzüldüğüm nokta harddisk'ler.. Harddisk'lerden biri ( en önemlisi ) 1 TB genişliğinde, disk tamamen yok oldu. Normalde "My Passport Emin :H" olarak gözüküyordu fakat şuan sadece "Yerel Disk H" olarak gözüküyor ve açılmıyor. Altında hiç bir değer aralığı yok ve dosyalara da girilmiyor. Bir programla ( Disk Kurtarma ) girmeyi başardım. Bütün dosyalar gözüküyor gibi. Arkadaşlar lütfen yardım edin bu harddiski kurtaralım. Diğer harddisk açılıyor ama içindeki dosyalar açılmıyor. Masaüstüne atınca açılıyor resim ama 2 saniye sonra kapanıyor. Çözemedim.
@Boztepe @THE_MILLER @fryzen Sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı