Bilgisayara bulaşan virüs

Arda*.

Centipat
Yatakta uzanıyordum sonra bilgisayardan fan sesi gelmeye başladı. Kullanmama rağmen ekranı açtıgımda bir uygulama yüklüyordu kendi kendine. Uygulamayı silmeye çalıştım silinmedi bu arada uygulamanın ismi Tachyon, Çin yazıları vardı. Sonra Malwarebytes yükledim ve taradım 60 tane falan bir şeyler buldu sildim sonra yeniden başlattı. Bilgisayarı açtım yeniden başlatın dedi yeniden başlattım ondan sonra bilgisayar kendine geldiğinde 5 dakika sonra uygulama silinmiş olmasına rağmen kendi kendine tekrardan bir anda çalıştı ve CPU 100 kullanıyor. Ondan sonra yine taradım ve sildim şu an bir şey yok ama tekrar aynı olayla karşılaşırsam ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yatakta uzanıyordum sonra bilgisayardan fan sesi gelmeye başladı. Kullanmama rağmen ekranı açtıgımda bir uygulama yüklüyordu kendi kendine. Uygulamayı silmeye çalıştım silinmedi bu arada uygulamanın ismi Tachyon, Çin yazıları vardı. Sonra Malwarebytes yükledim ve taradım 60 tane falan bir şeyler buldu sildim sonra yeniden başlattı. Bilgisayarı açtım yeniden başlatın dedi yeniden başlattım ondan sonra bilgisayar kendine geldiğinde 5 dakika sonra uygulama silinmiş olmasına rağmen kendi kendine tekrardan bir anda çalıştı ve CPU 100 kullanıyor. Ondan sonra yine taradım ve sildim şu an bir şey yok ama tekrar aynı olayla karşılaşırsam ne yapacağımı bilmiyorum.
Tekrar gelirse yine taratıp silin ve format atın.

Hepsini yapın. Özellikle sonuncuyu da.

Aynı sorun bende de oldu birdenbire kendini bilgisayarıma yükledi Çince yazılmış bir virüs programı sanırım "TACHYON internet security 5.0" olarak geçiyor ismi, dosyalarımı yedekliyorum. Format şart gibi duruyor...

Birkaç güvenlik forumunda da çok sayıda kişi aynı şeyle karşılaşmış. Çinliler büyük operasyon yapmış :D

Şaka bir yana, bu kadar çok sayıda kişinin aynı anda bununla karşılaşması ilginç. Detayını araştırmak lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı