Bilgisayara Bulaşan Virüs

Bunun için çalışıyoruz. !!
Siz istiyorsunuz ki 2 adımda şip şak işi çözelim. Öyle bir çözüm yok. Varsa da ben bilmiyorum. Dünyada sorunlar böyle çözülüyor. Sorunlar araştırılıp çözülmeye çalışılıyor. Mücadele ve araştırma var.

Devam etmek istiyor musunuz ? Veya ben bu sorunu kısa yoldan çözerim diyen bir bilen varsa konuya müdahil olabilir.
Niye sinirlendiniz ki ? Ben sizin sunduğunuz çözüm yollarının biraz daha bilgisayarı kurtarmaya yönelik olduğunu düşündüğümden bunu belirttim. Yardım ederseniz mutlu olurum.

Niye sinirlendiniz ki ? Ben sizin sunduğunuz çözüm yollarının biraz daha bilgisayarı kurtarmaya yönelik olduğunu düşündüğümden bunu belirttim. Yardım ederseniz mutlu olurum.
Sinirlenmedim. Öyle anladıysanız özür dilerim.
Genel olarak kullanıcı profilimiz bu. Tam aksine sizi teşvik etmek için yazdım.

O zaman devam edelim.

SFC başarısız oldu. Sisteminizin kopya CD veya DVD si var mı ? Veya onarma CD si ? Var diyorsanız yazın.

Yok diyorsanız;

Komut isteminiz yönetici olarak açın.
Windows ara simgesine tıklatın. Cmd yazın.
Komut istemi üzerinde sağ tıklatıp yönetici olarak çalıştır deyin.
sfc /scannow yazın (CTRL C + CTRL V şeklinde yapabilirsiniz.) Enter butonuna basın. Sonucunu gözlemleyin.

Sinirlenmedim. Öyle anladıysanız özür dilerim.
Genel olarak kullanıcı profilimiz bu. Tam aksine sizi teşvik etmek için yazdım.

O zaman devam edelim.

SFC başarısız oldu. Sisteminizin kopya CD veya DVD si var mı ? Veya onarma CD si ? Var diyorsanız yazın.

Yok diyorsanız;

Komut isteminiz yönetici olarak açın.
Windows ara simgesine tıklatın. Cmd yazın.
Komut istemi üzerinde sağ tıklatıp yönetici olarak çalıştır deyin.
sfc /scannow yazın (CTRL C + CTRL V şeklinde yapabilirsiniz.) Enter butonuna basın. Sonucunu gözlemleyin.
Rica ederim. Siz ünlem kullanınca sinirlendiniz sandım. Herhangi bir onarım cd si yok. Sadece fabrikadan istediğim, fabrika ayarlarına sıfırlayan, bütün drivarları yeniden yükleyip windowsu yeniden lisanlayan 2 recovery diskiyle birde program diski var. Bundan önce format yerine hep bu diskleri kullanarak ilk günkü gibi sıfırladım. Ama şuanda işletim sisteminin durumu kötü. Sol altta sağ tik yapınca bir sürü şey vardı. Hepsi gitmiş. sfc /scannow yaptım fakat "Windows Resource Protection could not start the repair service." diye tepki verdi. Siz nasıl derseniz öyle yapalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Afedersiniz benim yatmam lazım yarın 3 sınavım var. Siz detaylı yazın isterseniz ben yarın okuyacağım.

Recovery disketleri olmaz diye düşünüyorum. Yanlış düşünüyor olabilirim. Burayı takip eden ve bu nokta için farklı fikri olan arkadaş yazabilir. Diğer program diski dediğiniz nedir tam anlamadım. İşletim sistem CD si mi ?

Bir programla ( Disk Kurtarma ) girmeyi başardım. Bütün dosyalar gözüküyor gibi
Kurtarma yazılımını kurtarmak için kullanmadıysan bu yazılanlar işe yarayacaktır, aksi halde boşa uğraşacaksın.

İlk olarak taşınır diskin güncel yazılımını indirin. Buradan şifrenizi kaldırın. Bilgisayara takıldığında .... onay tikini kaldırıp kaldırın.
Şifreyi kabul ederse güzel etmez ise şifreyi yanlış bildiğin için ulaşamıyorsun.
Disk takılı şekilde imzadan Aida64 sonucunu bir paylaşın.

Sisteminizde izinlerle ilgi sorunlarınız da var. Probleminizin temelinde sorunun kaynağı bu da olabilir.

Aşağıdaki işlemi yapmanızı öneririm.

IoBit klasörünü ve bağlı olduğu yazılımları sisteminizden kaldırmanızı kesin olarak öneririm. O yazılımların size bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Kaldırma işlemini Free revoUninstaller ile yapabilirsiniz.

--------------

Aktif güvenlik yazılımlarınızı ve firewall'ı geçici olarak kapatın.

Harici diskiniz sisteme takılı olsun.
Farbar yazılımınız masaüstünde olsun.
Aşağıdaki adresteki Fixlist dosyasını masaüstüne indirin.

Wikisend: free file sharing service

Farbar yazılımını yönetici olarak çalıştırın. Yazılım üzerindeki FİX butonuna sadece bir kez basın.
Yazılım işlemleri yapacak ve masaüstünde Fixlog dosyası oluşacaktır. O dosyayı paylaşın. İşlemler sırasında sistem sizden yeniden başlatma ve dosya sistemi (sfc /scannow) taraması için onay isteyebilir,onay vermelisiniz. Ayrıca sistem chkdsk c: /r onarma işlemi de deneyecektir. Bilginiz olsun.

Herhangi bir olumsuzluğu ve problemin gidip gitmediğini yazın.

Arkadaşlar, harddiskleri tanıdık bir bilgisayarcıya verdim. İnşallah becerir de halleder. Yoksa yazık olacak.

Bu kararı anlık olarak verdim. Buraya yazma şansım olmadı. Şuanda yazabildim. Bilgisayarcı dediğim yakın akrabam olduğu için görünce aldı götürdü ben yaparım sanırım dedi. Bütün yardımlarınız için teşekkür ederim. Gerekirse tekrar yardım isterim. Tekrardan teşekkürler.
Bilgisayarcıya götürmeye karar verdiğinizde, bu kararınızı nezaketen buraya yazmanız uygun olurdu..
Merhaba,
Az önce bilgisayarcı, harddiskte fiziksel bir problem olduğunu ve sadece bilgilerin kurtarılabileceği oda özel bir makinayla 400₺'ye olabileceğini söyledi. Şimdi fiziksel bir problem olsa, harddiski taktığım anda neden şifre bölümü hemen geliyor ? Fiziksel bir düşmeden kaynaklı olsa düştükten hemen sonra bozulurdu. Masada dururken nasıl fiziksel bir darbe almış olabilir ? Diğer harddiskte ki bilgiler aslında masaüstüne atılıp yedeklenebiliyordu. Onun içinde kurtarma işlemi yapılması gerekiyormuş ve 100₺'lik bir masraf çıkardı.
Sizce ne yapmalı ?
Sisteminizde izinlerle ilgi sorunlarınız da var. Probleminizin temelinde sorunun kaynağı bu da olabilir.

Aşağıdaki işlemi yapmanızı öneririm.

IoBit klasörünü ve bağlı olduğu yazılımları sisteminizden kaldırmanızı kesin olarak öneririm. O yazılımların size bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Kaldırma işlemini Free revoUninstaller ile yapabilirsiniz.

--------------

Aktif güvenlik yazılımlarınızı ve firewall'ı geçici olarak kapatın.

Harici diskiniz sisteme takılı olsun.
Farbar yazılımınız masaüstünde olsun.
Aşağıdaki adresteki Fixlist dosyasını masaüstüne indirin.

Wikisend: free file sharing service

Farbar yazılımını yönetici olarak çalıştırın. Yazılım üzerindeki FİX butonuna sadece bir kez basın.
Yazılım işlemleri yapacak ve masaüstünde Fixlog dosyası oluşacaktır. O dosyayı paylaşın. İşlemler sırasında sistem sizden yeniden başlatma ve dosya sistemi (sfc /scannow) taraması için onay isteyebilir,onay vermelisiniz. Ayrıca sistem chkdsk c: /r onarma işlemi de deneyecektir. Bilginiz olsun.

Herhangi bir olumsuzluğu ve problemin gidip gitmediğini yazın.

Bu dediklerinizi tekrar denicem.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı