Bilgisayara fidye virüsü bulaştı

@mehmeticikisi şimdi geldim.

Rehberin içindeki yazılımları kurarak tam tarama yapın. Akabinde hosts dosyasını yine rehberde belirttiğim konuyla sıfırlayın. Bazı işleri durdurmuş, zararlı mı onu taramada görürüz.

Hocam ben anlamadım Kaspersky'in Linux'unda tarama yaptım ve sadece bir programı zararlı buldu o programda Google Chrome idi Norton eror verdi malwerybites yuklenmiyor anlamadım herhalde 200TL vereceğiz gibi.

Hocam ben anlamadım Kaspersky'in Linux'unda tarama yaptım ve sadece bir programı zararlı buldu o programda Google Chrome idi Norton eror verdi malwerybites yuklenmiyor anlamadım herhalde 200TL vereceğiz gibi.

Kesinlikle öyle bir şey yapmayın.
Bu arada 200 TL istediğine emin misiniz? 200.000 TL olmasın o? 200 TL gerçekten çok saçma.

Kesinlikle öyle bir şey yapmayın.
Bu arada 200 TL istediğine emin misiniz? 200.000 TL olmasın o? 200 TL gerçekten çok saçma.
evet 200 tl hocam galiba virus giren dosyayı buldum ancak şoyle bir sorun varma
malwarebytes bu erou veriyor bide açılmıyorlar 2 side
1652962880738.png

@mehmeticikisi Farklı Rescue Disk araçlarını deneyin isterseniz. Zararlıyı taramada bulduysa işlemi yapması gerek MBAM'ın. Rehberdeki diğer uygulamaları da deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@mehmeticikisi Farklı Rescue Disk araçlarını deneyin isterseniz. Zararlıyı taramada bulduysa işlemi yapması gerek MBAM'ın. Rehberdeki diğer uygulamaları da deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam şimdi deniyorum yeni gördum
Hocam neden SE Avast inmiyor.

Hocam böyle hatalar çıktı ne diyeyim
Hocam birde Windows a giriş yapamiyorum şuan

Dosya Ekleri

• 633EECD0-0A90-4380-BCD9-951D6E1FCCD1.jpeg
    633EECD0-0A90-4380-BCD9-951D6E1FCCD1.jpeg
    141,3 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
Çözüm olur mu emin değilim ama Windows Defender fidye yazılımlarına karşı korumayı aktif hale getirmenizi öneririm. Her kullanıcı için iyi bir özellik diye düşünüyorum.

Hocalar size sevindirici haberi veriyorum virusten kurtuldum ve çözümü ise Windows'un otomatik onarımından Windows'u geri yukleyi seçip sıfırladım ve şu anda görulur bir sorun yok.
Yine de cevaplarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı