Bilgisayara görüntü gelmemesi

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, ben bilgisayarım da ekran kartını devre dışı bırakmıştım akabinde sinyal gelmeyince dahili kartla bağlanıp format attim.

Sonra BIOS'a girip RAM değerlerine baktım CL9 RAM'ler CL8 yaptım. CPU-Z'de frekans artmıştı, sonrasında ekran kartını kullanmaya başlayacaktım lakin takınca bu sefer sinyal yok deyip reset atmaya başladı. Ben de dahili kartla CL8 yapinca calıştı ama ekran kartı takılıyken olmuyordu. Reset atiyordu sonra tekrar kartı söktüm 1 tane RAM takip PC'ye baglandim, BIOS ayarlarını defaultladim çıktım PC açıldı.

Sonra yeniden başlattım PC 1 -2 kere resetleyip açıldı her neyse ondan sonra diğer ramide takıcaktım taktım başlattım dahili kartla bu sefer açılmadı her RAM'i farkli slotlarda deneyip açmıştım bunun öncesinde. Sonra PC açıkken RAM'i diger slota takıcaktım çikardıgımda kasadan yanık kokusu gelmeye basladı.
Sonra PC kapattım prizi kapattım bekledim biraz.

PC actim o sacma sapan reset atmalar yoktu ama ekrana göruntu gelmiyordu, PC düğmesine basip açabiliyordum o gücü veriyordu. Lakin kapatamiyordu. Artık basılı tuttuğumda sadece ışıkları sönüyordu PC açık kalmaya devam ediyor mecbur prizden kapatıyorum. Sizce ne olmuş olabilir? O yanık kokusu nedir nereden gelmiş olabilir? Muhtemel sebeblerden bahsedip ne yapacağim konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı