Bilgisayara takılan ekipmanlardan virüs bulaşır mı?

Yarst

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Meslek
Witcher
Bilgisiyara takılan aygıtlardan ekipmanlardan virüs bulaşır mı veya o aygıt virüsü saklar mı? Benim PC'mde zararlı yazılım varken ben bir tane kulaklık kullanıyordum, şimdi tamir ettik tekrar. Taksam o zamanki virüs tekrar PC'me bulaşır mı?

Dahili hafızası olan her birimden bulaşma ihtimali vardır. Turnuvada adamlar farenin içine yazılımı yüklemişler kullanmışlar, onlardan bir haber arkadaşlar:)

Hatta bu videoda eleman fare içine word.exe diye bir program yazmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisiyara takılan aygıtlardan ekipmanlardan virüs bulaşır mı veya o aygıt virüsü saklar mı? Benim PC'mde zararlı yazılım varken ben bir tane kulaklık kullanıyordum, şimdi tamir ettik tekrar. Taksam o zamanki virüs tekrar PC'me bulaşır mı?

Herhangi bir depolama aygıtı değilse bulaşmaz. Belki faren Logitech'in yaptığı ayarları kaydeden farelerdense onun içine virüs koymuş olabilirler mi bilemiyorum. İmkansız diye bir şey yoktur. Buna kulaklığı ve USB'yi de ekleyebiliriz.

Depolaması olmadığı sürece bulaşmayacağını düşünüyorum. Bu arada "Yanlış bilgi" etiketi alanlar aslında haklı, "Ekipman" kelimesini USB gibi veya içinde hafıza bulunduran herhangi bir cihaz olarak düşünürseniz yanlış bilgi oluyor ama USB veya harici disk ekipman tanımına giriyor mu bu konuda emin olamadım.

Geri
Yukarı