Bilgisayara takılan ekipmanlardan virüs bulaşır mı?

Yarst

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Meslek
Witcher
Bilgisiyara takılan aygıtlardan ekipmanlardan virüs bulaşır mı veya o aygıt virüsü saklar mı? Benim PC'mde zararlı yazılım varken ben bir tane kulaklık kullanıyordum, şimdi tamir ettik tekrar. Taksam o zamanki virüs tekrar PC'me bulaşır mı?

Eğer ekolayzır gibi ayarlar yapmaya yarayan bir Card driver varsa veya kaydettiğin ayarları kulaklık üstündeki bir tuş vasıtasıyla önbellekten çeken bir sistem varsa, düşük de olsa ihtimal var. Tabi jak girişi ile bağlanan bir cihazdan virüs bulaşır mı emin değilim ancak bahsettiğim fonksiyonaliteye sahip yeni nesil kulaklıklar USB ile bağlanabiliyor. Eğer sofistike bir virüs yazıldıysa ancak o zaman gider.

Tabi çoğu virüs belirli bir amaca hizmet etmek için yazılır. Kimisi klavyedeki inputu okur, kimisi diske yerleşmeye ve dosyaları kitlemeye çalışır. Kimisi sen farkında olmadan bilgisayarı zombi haline getirir. Anlayacağın kulaklık için özel olarak virüs yazıldıysa bile popüler bir tip olmadığı için karşılaşma olasılığın azdır diye düşünüyorum.

Ya ona göre o zaman 1 ay daha bekleyip yeni bir kulaklık alayım riske gerek yok.

Bana sorarsan bir şey yoktur yazık boş yere para harcama. Hatta bulaşan virüsün ismi filan varsa senin için müsait bir zamanda araştırabilirim nereyi etkiliyor diye. Maksat masraf çıkmasın sana.

Bana sorarsan bir şey yoktur yazık boş yere para harcama. Hatta bulaşan virüsün ismi falan varsa senin için müsait bir zamanda araştırabilirim nereyi etkiliyor diye. Maksat masraf çıkmasın sana.

Hocam SteelSeries'in Instagram'dan özelden yazdım bu sorumu "böyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyoruz 😊 ürün kulaklık çünkü bellek, USB, harddisk değildir."yine de bu konuda uzman birine danışabilirsiniz" diye bir cevap aldım büyük ihtimalle dediğiniz gibi bir sıkıntı çıkmaz. Taktıktan sonra bir antivirüslede taratırrım.

Geri
Yukarı